غفارمنش: بازیگران بزرگ‌ترین دروغگوهای عالم هستند

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، امیر غفارمنش بازیگر سینما و تلویزیون زنگ افتتاح نمایش «ماداگاسکار» که محمدحسین شهریاری کارگردانی آن را برعهده دارد، را با حضور اکبر منصور فلاح، بهرام بهبهانی، مرتضی سعیدیان، سعید دولتی و جمعی از علاقه‌مندان تئاتر در تنها تماشاخانه غرب تهران نواخت.

امیر غفارمنش در آیین افتتاح نمایش «ماداگاسکار» گفت: «بازیگران بزرگ‌ترین دروغگوهای عالم هستند، اما نه در زندگی. آن‌ها در نقش‌های مختلف ظاهر می‌شوند وزندگی در صحنه اتفاق می‌افتد.»

وی افزود: «تئاتر تنها بستری است که مردم برای باور کردن دروغ دیگران بلیت می‌خرند، آن‌ها در طول اجرا باور خود را به بازیگر می‌سپارند و از ایجازی که در صحنه صورت می‌گیرد، لذت می‌برند.»

این هنرمند گفت: «تئاتر از قدیم به ویژه در کشورهای اروپایی به عنوان یک معجزه اثرگذار پذیرفته شده بود، مردم برای تماشای آن بهترین لباسشان را می‌پوشیدند و آراسته می‌رفتند، انگار قرار است در یک مراسم عبادی شرکت کنند، همه اینها به این خاطر است که در تئاتر قرار است اثرگذاری اتفاق بیافتد.»

غفارمنش درباره «ماداگاسکار» نیز گفت: «این نمایش، اثری است که سعی کرده اصول کلاسیک تئاتر را رعایت کند، چند بازیگر خوب دارد که به قوت نمایش را پیش می‌برند، از نمایشنامه خوبی برخوردار است و اگر به خوبی تبلیغ می‌شود می‌تواند آن‌چنان‌که شایسته است، دیده شود.»

«ماداگاسکار» به کارگردانی محمدحسین شهریاری تا ۱۰ شهریور هر شب ساعت ۱۸:۳۰ در تماشاخانه «همای سعادت» به نشانی شهر زیبا، خیابان آیت‌الله کاشانی، زیر پل شهید باکری، جنب بانک پارسیان، پلاک ۲۶۱ اجرا می‌شود.

این نمایش درباره چند جوان مجهول الهویت است که در کلبه‌ای زندگی می‌کنند و بر اثر پرت شدن پسری از کوه در اتاقی بازجویی می‌شوند.

نمایشنامه «ماداگاسکار» را احسان نوروزی نوشته و نریمان حیدری، امیرمحمد قیامی، حمیدرضا بلورچی، فرشید حاجیان و ثمره امین پور از بازیگران نمایش هستند.

تهیه‌کنندگی این نمایش را الناز عباسی بر عهده دارد و از دیگر عوامل آن می‌توان به پرواز نجفیان منشی صحنه، ثمره امین‌پور طراح صحنه و لباس، سپینود درویش‌محمدی طراح گریم، پوریا مظفریان عکاس، ثمره امین‌پور ساخت تیزر و مطهره کشاورز مشاور رسانه‌ای اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *