امنیت و اقتدار کشور مدیون آزادگان، شهداء و همه ایثارگران است

به گزراش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت امناء دانشگاه آزاد، با انتشار تصویری از آزادگان سرافراز ایران اسلامی در صفحه اینستاگرام خود ضمن گرامی داشت روز ۲۶ مرداد یالروز بازگشت آزادگان به کشور نوشت: بیست و ششم مردادماه  یادآور روزی بزرگ و مظهر و نماد ورود اسطوره های استقامت و پایداری ،آزادگان سرافراز است که در سال ۱۳۶۹ از چنگال رژیم بعث عراق و صدام حسین آزاد و با افتخار به ایران اسلامی بازگشتند.

 این پیروزی و بازگشت عزتمندانه آزادگان سرافراز در قالب مذاکرات فشرده و بسیار پیچیده برای پایان دادن به جنگ ایران وعراق که با حمایت بسیاری از کشورهای غربی و عربی بر علیه کشورمان تحمیل شد، با صدور قطعنامه ۵۹۸ به پایان رسید و یکی از مهمترین محورهای ان که جمهوری اسلامی ایران تا پایان دنبال نمود، همانا مشخص شدن و اعلام متجاوز بود که توسط سازمان ملل متحد انجام شد.

 این عزیزان سرافراز با بوسه‌های خود بر خاک ایران – اسلامی ، اشک شوق و پایمردی و استقامت چندین ساله، یادگار ماندگاری از خود در تاریخ این مرز و بوم بر جای گذاشتند و ملت بزرگ ایران امنیت، اقتدار، آرامش و ثبات خود را مدیون این عزیزان، شهداء، مدافعان حرم، جانبازان، همه ایثارگران و خانواده‌های معزز و معظم آنان می‌داند و خواهد دانست.

 بی تردید ایستادگی و مقاومت عزتمندانه و بی‌نظیر آزادگان سرافراز برگ زرین و درخشانی است که به نسل جوان و عزیز امروز نیز منتقل شده و روزی قبل آنان در سخت‌ترین شرایط اردوگاه‌های دشمن بعثی در زیر شکنجه‌های وحشیانه همچون رزمندگان در صحنه جنگ پایمردی کردند و بر عهد خویش ماندند و امروز هم مدافعان حرم نیز برای حفظ ثبات و امنیت این کشور و منطقه، جان پاک خویش را نثار می نمایند که یکی از نمونه بارز آن را در شهادت مظلومانه شهید حججی و دیگر شهدای این مسیر می توان مشاهده نمود که در بند خبیث‌ترین دشمنان با شکوه و عظمت، درس آزادگی و سرافرازی را در برابر جهانیان به نمایش گذارد و یادآور روضه سرهای بریده شد.

وی در ادامه یاد و نام مرحوم ابوترابی را گرامی داشت و این روز بزرگ را به همه آزادگان سرافراز تبریک و برای همه آنان عزت و سربلندی آرزو کرد.

ولایتی در پایان این پیام نیز به بخش هایی از سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص آزادگان سرافراز اشاره کرد که فرمودند: “دستاورد دوران اسارت را مثل ذخیره ارزشمندى براى خودتان نگه دارید. شماها که آمدید، قدرت این ملت ظاهر شد. امروز، دشمن از دست‏اندازى به انقلاب مأیوس است، اما از دشمنى پشیمان نیست. ملت ما باید به‏ هوش باشد. اولین وظیفه ما این است که کشورمان را از همه‏ جهت قدرتمند کنیم. امروزه همه برنامه‌‏هاى دولت جمهورى اسلامى، در خط قدرت ‏بخشیدن به ایران اسلامى است. اسلام هم پشتوانه ماست. شما به‌‏عنوان عناصر ورزیده، امتحان‏داده، زجرکشیده و آب‏دیده که از میدان‌‏هاى خطر عبور کرده‏‌اید، جزو درخشنده‏‌ترین نگین‏‌هاى این مجموعه مى‌‏توانید باشید”.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *