ماجرای دعوت شهید «ابراهیم هادی» از خواهرش برای حضور در راهیان نور + فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ زهره هادی، خواهر شهید ابراهیم هادی از جمله کسانی است که هر سال ایام عید نوروز همراه با کاروان‌های راهیان نور به بازدید از مناطق جنوب و جبهه‌های دفاع مقدس می‌پردازد‌، او در خاطره‌ای نقل می‌کند که هر سال به دعوت برادرش به راهیان نور می‌رود. هادی در این رابطه می‌گوید: من کوچکتر از ابراهیم بودم و نسبت به خواهر و برادران دیگر زمان بیشتری می‌توانستم این زندگی را رصد کنم، چون کوچکترین فرد خانواده بودم و خاطرات جالبی از جوانی ابراهیم داشتم. جوانی ۱۵ ساله با اعتقادات قوی. آن زمان الگوگیری بحث مطرح و مهمی در جامعه و خانواده ما بود. ابراهیم برای ما الگوی زنده‌ای است که در زمان حیاتش کمتر به این جنبه او توجه داشتیم اما این الگو  اکنون برای ما سازنده است ما آن سال‌ها درس‌ها را گرفتیم اما امروز این درس‌ها را پس می‌دهیم، پیام‌های اعتقادی و پیام‌هایی که درباره حجاب به خانواده می‌داد همه در سال‌های بعد از شهادتش به کار ما آمد.

وی ادامه می‌دهد: او بسیار بر خانواده تأکید داشت و می‌گفت، اگر خانواده را بسازیم جامعه را ساخته‌ایم، جمله ای که او آن روزها می‌گفت،‌ این روزها اصول و روش اجتماعی شده است.

هادی اضافه می‌کند: ابراهیم روز به روز دست ما را در سخت‌ترین مصائب و مشکلات گرفته، گاهی وقایعی پیش‌ می‌آید که ما در حکمت  آن می‌مانیم، برای من جالب است که در بین این همه شهید، ابراهیم این اندازه محبوب شده است؟ الان شهید حججی هم همین مشخصات را دارد،‌ بسیاری در سوریه شهید شدند، اما محسن حججی در دو روز شد شهید حججی، خدا الگوسازی می‌کند. ابراهیم هادی نیز در زمان خود چنین بود، تاریخ اسلام ورق می‌خورد و اگر ما زمان ائمه را درک نکردیم،‌ دفاع مقدس جرقه‌ای بود برای ما که برخی آن را گرفتند و برخی باز هم خود را بخواب زدند. اکنون جریان دفاع از حرم هم جرقه‌ای دیگر است تا از این قافله جا نمانیم.

به گفته او؛ ما پس از شهادت ابراهیم موارد زیبایی از او دیده‌ایم. برای نمونه من معمولاً ایام نوروز توفیق حضور در اردوهای راهیان نور را پیدا می‌کنم‌، امسال نیز رفتم منطقه فکه و از کانال فکه بازدید می‌کردم، داشتم با ابراهیم صحبت می‌کردم، تصور می‌کردم ابراهیم را که در آن قسمت مشغول به فعالیت است، گفتم ابراهیم تو مهمان نوازی ببین دوستانت چقدر آمده‌اند. همانجا به ما گفتند، امروز کانال قرار است، باز شود شما بروید پایین.

وقتی از کانال آمدیم بیرون بسته‌های فرهنگی به نیابت از همه شهدا درست کرده بودند‌ و گفتند ببنید کدام شهید، شما را دعوت کرده‌ است؟ بسته‌هایی به نیابت از همه شهدا درست کرده بودند‌، من اتفاقی یک بسته فرهنگی را برداشتم و دیدیم بله، بسته متعلق به ابراهیم است و دیدم پیامی از شهید بود با این مضمون که «برای رضا خدا کار کنیم» امسال هم ابراهیم خودش من را دعوت کرده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *