رایزنی کانونی‌ها و چینی‌ها برای انتشار کتاب‌های مشترک

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن روز ۵ شهریور ۱۳۹۶ به کار خود پایان داد در حالی که کانون در غرفه‌ای ویژه بیش از صد عنوان از کتاب‌های موفق و تازه‌های نشر این انتشارات باسابقه ایرانی را ارایه می‌کرد.

کارشناس مسئول امور بین‌الملل کانون در روزهای برگزاری نمایشگاه، مذاکره‌های متعددی در حوزه تبادل حق نشر (کپی رایت) با بیش از ۲۵ ناشر – که بیشتر آن‌ها از کشور چین بودند – انجام دادند و تعدادی از کتاب‌های کانون به ناشران این کشور معرفی شد.

قرار است پس از بررسی‌های کامل از سوی کانون و ناشران چینی همکاری‌هایی در زمینه ترجمه و چاپ کتاب همچنین انتشار مشترک کتاب صورت بگیرد.

در جریان این گفت‌و‌گوها درباره‌ی تصویرگری مشترک کتاب‌ها از سوی تصویرگران دو کشور بر روی آثار نویسندگان یک‌دیگر نیز مذاکره شد.

بازدید از انتشارات «شانگ وو» یکی از بزرگ‌ترین ناشران چینی که صد و بیست سال از تاسیس آن می‌گذرد و برقراری ارتباط با بخش کودک این انتشارات به منظور تبادل بیشتر کتاب میان دو کشور، بخش دیگری از برنامه‌های سفر نماینده کانون به کشور پهناور چین بود.

در عین حال نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن در سال ۲۰۱۷ میلادی میزبان اهالی نشر ایران به عنوان میهمان ویژه‌ی این نمایشگاه بود.

در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن بیش از ۲۵۰۰ شرکت کننده از ۸۹ کشور حضور داشتند و غرفه ایران به عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه با شعار «ایران رویای رنگین جاده ابریشم» دارای ۵۰۰ مترمربع فضا بود.

قرار است کشور چین نیز دو سال بعد یعنی در سال ۱۳۹۸ شمسی میهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *