علامه عسکری در حجاب معاصر پنهان است

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، دومین کنگره بین‌المللی غدیر با رویکرد بزرگداشت دهمین سالگرد ارتحال علامه عسکری امروز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه با حضور آیت‌الله صدیقی دبیر بنیاد بین‌المللی غدیر، سردار رحیم صفوی مشاور فرمانده کل قوا، آیت‌الله سعید مهدوی کنی رئیس دانشگاه امام صادق، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی ریاست شبکه ولایت و دکتر عسکری رئیس دانشکده اصول دین در همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله صدیقی گفت: علمایی نظیر علامه عسکری توانستند میراث شیعه را زنده نگه دارند و به تعبیر امام هادی(ع) در کتاب احتجاج این علما هستند که زمام دل‌های ضعفای شیعه را نگه می‌دارند. علما کشتی‌های دل را به سمت توحید و عصمت می‌رسانند.

رئیس بنیاد غدیر با بیان جایگاه علما در نسبت به خاندان عصمت و ولایت گفت: اگر بخواهیم بشریت را از سقوط، ابتذال و نکبت نجات بدهیم، هیچ راهی جز معرفی ائمه به عنوان هادیان و زمانداران بشر وجود ندارد و برترین‌ها کسانی هستند که جامعه را به سمت عصمت و رهبری عترت هدایت می‌کنند و عالمان دین به تعبیر روایات مرزداران کشور دین محسوب می‌شوند.

وی گفت: بزرگان می‌گویند یکی از حجاب‌ها، حجاب معاصرت است و چون معاصر خیلی از بزرگان هستیم عظمت وقدر آنها را نمی‌دانیم و علامه عسکری چون در زمان خود ما بوده است لذا هنوز نتوانسته و نمی‌توانیم ارزیابی درست و جامعی درباره شخصیت ایشان داشته باشیم.

آیت‌الله صدیقی با بیان برخی از ویژگی‌های علامه عسکری گفت: علامه عسکری در قدم اول اخلاص داشت. خیلی‌ها نبوغ، استعداد و… دارند اما مثل علامه عسکری نمی‌توانند باشند، زیرا اخلاص ندارند. ایشان چون مسلط به زبان عربی بودند خیلی از اوقات بدون عمامه و لباس روحانیت در جلسات اهل تسنن برای مناظره با آنها حاضر می‌شدند. علامه عسکری علاوه بر اخلاص و بی‌قراری در کوی ولایت، صاحب علم عظیمی نیز بود. عشق اگر همراه با علم باشد، آنگاه انسان می‌تواند فتح و پیروزی داشته باشد. علامه عسکری در حدیث، تفسیر، تاریخ و کلام هم عالم بود و هم صاحبنظر بود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *