اربعین رخداد فرهنگی و تمدنی بزرگ است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام سعید اصفهانیان ظهر امروز در بخش اندیشه‌ورزی کمیسیون‌های دومین همایش ملی از غدیر تا اربعین که در محل بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد اظهار داشت: در ارائه‌ای پیش از این داشتم شیعه اربعینی از تحول قلوب تا تربیت را مطرح کردم که بر اساس آن آنچه در عرصه اربعین شکل می‌گیرد مولفه تحول قلب، تشیع جمعی، حرکت به سمت طاعت جمعی و پناه آوردن به امام عصر(عج) و آرمان خواهی مهدوی در جست‌وجوی مهدویت حرکت کردن است.

وی افزود: امام عصر (عج) این چهار عنصر را در پیوند باهم  مطرح می‌کنند تا شیعه بداند اگر این ۴ عنصر در کنار هم قرار بگیرد شرایط ظهور مهیا می‌شود.

دبیر شورای سیاست‌گذاری همایش از غدیر تا اربعین تصریح کرد: وفای به عهد جمعی به عنوان نقطه عملگرا در فضای جمعی مطرح می‌شود تا با این اجماع حرکت به سمت ظهور شکل بگیرد و در این فضا گفتمان نخبگانی باید شکل گیرد بر این اساس که اربعین صحنه وفای عهد جمعی نسبت به امام (ع) است که باید باز تعریف شود و در فضای عملیاتی در جامعه شکل بگیرد. 

اصفهانیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند در اربعین که می‌روید ببنید با خود چه می آورد، گفت: جامعه نخبگانی وقتی وارد اربعین می‌شود باید ببیند از اربعین باید چه بگیرد و غایت چیست و غایت شناسی برای این پدیده نمی‌تواند سهل باشد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *