اولویت سازمان سینمایی ساخت آثاری است که درباره ارزش‌های انقلاب اسلامی سخن می‌گویند

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم تقدیر از هنرمندان عرصه مقاومت و ایثار با عنوان «و آن دقایق آبی» عصر امروز (شنبه اول مهرماه) با حضور جمعی از هنرمندان در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

احسان محمد حسنی مسئول بنیاد روایت در این مراسم گفت: بسیار خوشحالم که در این مراسم خانواده شهدای دفاع مقدس نیز حضور دارند. هنرمندان کشورمان در یک سال گذشته آثار مناسبی در عرصه دفاع مقدس تولید کردند. نیازی نیست که در این مراسم از مظلومت فرهنگ و هنر در طی سال‌های پس از انقلاب سخن به میان آورم. جمع حاضر هنرمندان ثابت کردند که می‌شود با دستان خالی در عرصه فرهنگ، هنر و ایثار آثار مناسبی تولید کنند. خوشبختانه عزیزانی مثل سردار غریب‌پور کارهای بسیار خوبی در عرصه مدیریت فرهنگ و هنر انجام دادند. امیدوارم که این لگوی سینمای دفاع مقدس بار دیگر جایگاه خود را به دست آورد.

در ادامه این مراسم نمایشی با موضوع حضرت رقیه(س) اجرا شد.

سپس محمد مهدی حیدریان، سردار غیب‌پرور، احسان محمدحسنی و هاشم میرزاخانی روی صحنه آمدند و از برگزیدگان سینمای دفاع مقدس تقدیر کردند. در این مراسم از محمد خزایی، ابراهیم حاتمی کیا، سعید ملکان، منیر قیدی، طناز طباطبایی، محمود رضوی، بهروز شعیبی، محمد حسین مهدویان، سعید سعدی، ابوالقاسم طالبی، علیرام نورایی، سید حامد حسینی، محمدعلی باشه آهنگر، پرویز شیخ‌طادی و علی نصیریان به پاس ایفای نقش و تولید آثار مناسب در عرصه سینمای دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

محمد خزایی پس از دریافت جایزه خود گفت: من همیشه وقتی یک هدیه می‌گرفتم آن را پیش پدرم می‌بردم و می‌گفتم پسرت یک هدیه دیگر گرفت، حال چند روزی است که پدرم را از دست داده‌ام. من ۴۰ سال از خدا عمر گرفتم اما چه کشیدند فرزندان شهدای مدافع حرم که امروز بدون پدر به مدرسه رفتند.

پرویز شیخ طادی نیز ضمن دریافت جایزه خود اظهار کرد: سال‌هاست که پیگیر جانبازان اعصاب و روان هستم تا جایی که دیگر آسایشگاه‌های بیماران اعصاب و روان دیگر مرا راه نمی‌دهند. امروز که سردار غیب‌پرور اینجاست می خواهم بگویم که بیماران اعصاب و روان وضعیت خوبی ندارند. آنها نمی‌توانند مثل مردم عادی زندگی کنند، متاسفانه در آسایشگاه‌های اعصاب و روان با این عزیزان برخورد مناسبی نمی‌شود. همیشه می‌گوییم که چرا دعاهایمان بالا نمی‌رود، اگر نظر من را بخواهید به خاطر این مشکلات است که دامان‌مان را گرفته است.

محمد مهدی حیدریان در این مراسم بیان کرد: توفیق حضور در این جلسه برایمان بسیار ارزشمند است.من افتخار می‌کنم که کارم را در سال ۵۹-۶۰ با شهید مرتضی آوینی و در جبهه‌های جنگ آغاز کردم. امروز بیش از ۳۶ سال از آن روزها می‌گذرد، ما اگر می‌خواستیم در آن سال‌ها آینده نگری کنیم، به هیچ عنوان حال حاضری که سینمای ایران در آن به سر می‌برد را متصور نمی‌شدیم. حال امروز سینمای ما حال خوبی نیست که ما طی این سال‌ها دنبال آن می‌گشتیم. متاسفانه فیلم‌های ارزشی در سینمای ایران سهم اندکی پیدا کرده‌اند. ما تمام سعی‌مان را گذاشته‌ایم تا از این بخش حمایت کنیم.

وی ادامه داد: در این چند سال اخیر ما دفاع مقدس دیگری را تجربه کرده‌ایم و آن عرصه مدافعان حرم بوده است. خوشبختانه جوانان فیلم‌ساز کشورمان دریچه جدید و دیدگاه جدیدی از سینمای دفاع مقدس‌مان در طی این سال‌های اخیر ارائه کردند. امروزه سینما تاثیر بسیاری بر کودکان، نوجوانان و جوانان کشورمان دارد. ما می‌توانیم با استفاده از این وسیله کارهای بزرگی انجام دهیم. ما در سازمان سینمایی اولویت اول‌مان را حمایت از آثاری گذاشته‌ایم که درباره ارزش‌های انقلاب اسلامی سخن به میان می‌آورند.

سپس رسول نجفیان خواننده و بازیگر کشورمان، روی صحنه آمد و چند بیت از شعر نماهنگ «رسم عاشقی» را در رسای شهدا خواند. بعد از کلیپ رسم عاشقی رونمایی و از رسول نجفیان تقدیر به عمل آمد.

در ادامه این مراسم سردار غیب‌پرور، سردار آزادی و بیژن نوباوه وطن روی صحنه آمدند و از خانواده شهید شیردل، خانواده شهید خدادادی، خانواده شهید سیرت‌نیا، خانواده شهید سهرابی، خانواده شهید رضایی، خانواده شهید یزدانی، خانواده شهید عسگری، خانواده شهید عبداللهی و خانواده شهید کریمی تجلیل کردند.

سردار غیب‌پرور رئیس بسیج مستضعفین در این مراسم گفت: امسال هفته دفاع مقدس بسیار با برکت شده است، چرا که با آغاز محرم حسینی همزمان شده است. عاشورا از جهت زمانی بسیار محدود است و از نظر مکانی چندین کیلومتر بیشتر نیست؛ اما این مکان و زمان قیام و قیامت ادامه خواهد داشت. آنچه که در عاشورا می‌توان دید همان‌هایی است که در دفاع مقدس ما می‌توان جستجو کرد و آن‌ها عشق، ایثار و شهادت است. امروز ایثار و شهادت در عرصه فرهنگ و هنر معنی می‌شود. خوشبختانه هنوز در عرصه مقاومت جوانانی چون شهید حججی ایثار و شهادت را معنی کرده‌اند. چرا امروز امثال شهید حججی مدال افتخار می‌شوند، به خاطر اخلاص و ایثار این عزیزان. مردم ما مردمی هنردوست و هنرمند هستند، آنها هنر را درک می‌کنند و چقدر خوب است که ما اوج ایمان مسلمان ایرانی را با زبان هنر بیان کنیم.

وی ادامه داد: فرهنگ و هنر کشورمان باید بیش از پیش در خدمت انقلاب اسلامی دربیاید. آن راهی را که سید مرتضی آوینی آغاز کرده است را ما امروز باید ادامه دهیم. در پایان صحبتم عرض ادب می‌کنم به تمامی ژنرا‌های عرصه فرهنگ و هنر کشورمان.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *