استواری خیمه اباعبدالله بر اشک است+فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مجموعه رباعی‌های در این چند سال اخیر منتشر می شود که امسال در مدخل این رباعی‌ها سه پاراگراف جمله آورده از سه تا از متفکرین شیعی، یکی از این متفکرین دکتر شریعتی و دیگری شهید مطهری و دیگری امام موسی صدر است. همه این‌ها را ما با همدیگر جمع کنیم، یک امام خمینی نمی‌شوند. امام فرمایشی دارند که کسی نمی تواند بگوید اشتباه است، امام خمینی با حرکتی که از سال ۴۲ آغاز کرد، سال ۵۷ به ثمر نشاند و هنوز در دنیا جریان ساز است. صحیفه نور را بخوانید امام می گوید: «این که یکی در خانه بنشیند زیارت عاشورا بخواند دین را حفظ نمی‌کند، برای حفظ کردن دین باید به خیابان‌ها ریخت به سر و سینه زد، حسین حسین گفت این شور حسینی است که اسلام را زنده نگه می دارد» این شور عین شعور است. بعضی افراد می‌گوید: «مکتب امام حسین ذلت نیست»؛ خب این را که خود سیدالشهدا گفته اند. شما جمله‌ای از کسی بیاورید که بگوید ما دوست داریم ذلت بکشیم! چه کسی این را گفته است؟ شما شیعه‌ای در دنیا سراغ دارید که مکتوبا یا شفاها گفته باشد ذلت می پذیریم؟ یا شعری با این مضمون سراغ دارید؟

جانفدا می‌گوید: این شاعر باید اولا توبه کند به خاطر جمله‌ای که نیت صد میلیون شیعه را خوانده و گفته که مردم در هیئات به خاطر مشکلات و بدهکاریشان گریه می‌کنند! باید از سیدالشهدا و اهل روضه عذرخواهی کند. من آدم هایی را سراغ دارم پول قرض می‌کنند تا مراسم روضه بگیرند و بدهکار هستند اما نذورات روضه شان ترک نمی‌شود.

 

آن وقت می‌گویند در جمهوری اسلامی آزادی بیان نیست! یک شاعر به  این راحتی به ۱۴۰۰ سال اعتقادات و مقدسات اسلامی توهین می‌کند، هیچ کس هم کاری با ایشان ندارد، دیگر آزادی بیان چیست؟ من مصاحبه اش را خواندم، مصاحبه پر از تناقض است. یک جا می گوید سطح بینش و آگاهی مردم بالا رفته، بعد یک جا می گوید مردم به خاطر بدهی شان گریه می‌کنند! اگر بخواهیم به خود رباعی های این بنده خدا بپردازیم هم یک سری حرف های کلی در آن زده شده که «شعر آیینی خرافات دارد» خب این چه فایده ای دارد؟ گفته اند «شعر اهل بیت نباید منحرف شود» خب درست است اهل بیت با غلو مخالف بوده اند. یا به عنوان مثال می گویند مداح ها شعر فی البداهه را در مجلس می خوانند، چه کسی خوانده است؟! شاید در این بیست سال که هیات می روم، یک نفر را دیده باشم که بداهتاً شعری را در مجلس خوانده. یا می گویند مداح ها پول می گیرند، چه کسی گرفته است؟ در این دهه محرم از این مداحان مشهور شاید کلاً دو یا سه مداح پول گرفتند، در حالی که صد هزار نفر در ایران برای امام حسین(ع) می خوانند. اگر این طوری باشد، مثلا اگر خدای ناکرده سه قاضی هم رشوه گرفته اند، قوه قضاییه فاسد است؟!! آیا جرات دارند همین قیاس‌ها را در مسائل سیاسی بکنند؟ این طوری که نمی شود قیاس کرد، بله این جریان عظیم حسینی که اول محرم ایجاد می شود و میلیون ها آدم را در سرتاسر دنیا درگیر می‌کند، صد در صد یک سری خرافه و انحراف هم حتما دارد ولی باور کنید این سیل اینقدر قدرتمند و خروشان است که همه این ها را با خودش می برد و حل می کند و اصلا باقی نمی ماند. استواری خیمه اباعبدالله بر اشک است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *