تصاویر ویژه فاطمیون از مهمات به جامانده داعش در المیادین و دیرالزور+فیلم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، یگان توپخانه‌ای ارتش سوریه و نیروهای مقاومت و رزمندگان فاطمیون ضربات سنگینی به گروه تروریستی داعش وارد کردند که در نتیجه آن مخفیگاه‌ها و خطوط کمک‌رسانی به این گروه در شهرهای مختلف منهدم شد. محورهای درگیری در دیرالزور هم شاهد فروپاشی سریع صفوف گروه تروریستی داعش بود که تلاش می‌کرد از غیرنظامیان به‌عنوان سپر انسانی و جلوگیری از خروج آن‌ها استفاده کنند.

پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی به سمت البوکمال همچنان ادامه دارد. در همین راستا، رزمندگان جبهه مقاومت موفق به آزادسازی شهر راهبردی «قوریه» سومین شهر مهم استان دیرالزور از اشغال تروریست‌های تکفیری داعش شدند. «قوریه» به دلیل طبیعت زیبا، مساحت وسیع (سومین شهر بزرگ استان دیرالزور پس از البوکمال و المیادین) و موقعیت ویژه آن در حاشیه فرات، یکی از شهرهای مهم شرق سوریه محسوب می‌شود.

پیش از این جبهه مقاومت با پیشگامی فاطمیون ، شهر استراتژیک «قریتین» در شرق استان حمص و غرب شهر تدمر را از اشغال داعش آزاد کردند. نقشه آخرین تحولات میدانی جبهه شرقی استان حمص سوریه پس از بازپس گیری شهر قریتین توسط ارتش، نیروهای مقاومت(فاطمیون و حزب الله) از داعش در ادامه قابل مشاهده است:

ویرانی تنها میراث داعش در سوریه است. تصاویری از شهر «المیادین» سوریه که توسط رزمندگان فاطمیون و دیگر نیروهای مقاومت آزاد شد، نشانگر این ویرانی‌هاست. المیادین شهری است که ایران ۲۸ خرداد امسال مراکز فرماندهی و لجستیک داعش در آن را هدف دو موشک بالستیک قرار داد. تصاویری از سلاح‌ها، تجهیزات و مهمات به جامانده از داعش در نبردهای دیرالزور و المیادین در فیلم‌های زیر قابل مشاهده است:

بخش اول:

بخش دوم:

فاطمیون در سال ۱۳۹۰ شمسی با تلاش‌های شهید توسلی(ابوحامد) با گردآوری ۲۲ نفر برای دفاع از حرم تشکیل شد. تبدیل به تیپ شد و امروز با دارا بودن چند هزار نیرو با نام لشکر فاطمیون با نام عربی(لواء فاطمیون) شناخته می‌شوند. لشکر فاطمیون دارای چند هزار نیروی متعهد و متخصص می‌باشد که به تصریح بسیاری از حاضران در جنگ سوریه، این لشکر عامل موفقیت جبهه مقاومت و حفظ حرم حضرت زینب(س) می‌باشد، تا جائیکه در جریان تصرف بلندی‌های اطراف لاذقیه شخص سید حسن نصرالله به رزمندگان فاطمیون تبریک گفت، مناطقی که مدت‌ها در دست تروریست‌ها بود و کاری از جانب ارتش و نیروهای حزب‌الله بر نمی‌آمد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *