راه‌اندازی مرکز فرهنگی حمید سبزواری در زادگاهش

محسن ممتحنی، فرزند زنده‌یاد حمید سبزواری، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، از راه‌اندازی «مرکز فرهنگی حمید سبزواری» در زادگاه این شاعر انقلابی خبر داد و گفت: با تفاهم‌نامه‌ای که با دانشگاه سبزوار داشتیم، قرار بر این شده است که در خانه پدری استاد، با مرمت آثار و خانه، موزه‌ای با نام استاد راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شده تا زمین‌های اطراف نیز به این خانه افزوده شود و یک مرکز فرهنگی با نام حمید سبزواری به منظور انجام فعالیت‌های ادبی و فرهنگی و راه‌اندازی محفلی برای اهل شعر و ادب، ساخته شود.

ممتحنی با بیان اینکه راه‌اندازی موزه استاد سبزواری در زادگاهش ۹ ماه تا یک سال به طول خواهد انجامید، افزود: در نظر داریم تا مذاکراتی را با دانشگاه سبزوار به منظور چاپ آثار منتشر نشده استاد سبزواری انجام دهیم تا کارهای به یادگار مانده از او زودتر به دست علاقه‌مندان به شعر و ادب برسد، در غیر این صورت مؤسسه حمید سبزواری که به تازگی مجوز فعالیت دریافت کرده است، کار چاپ آثار و سرودهای او را انجام خواهد داد. 

بیشتر بخوانید: موزه حمید سبزواری خوابگاه معتادان شد

زنده‌یاد حمید سبزواری، از شاعران توانای شعر انقلاب است که با نام «پدر شعر انقلاب» از او یاد می‌شود. از او تاکنون آثار متعددی منتشر شده اما عمده شهرت سبزواری به‌دلیل سرودهای انقلابی اوست که عموم مردم ایران با آن خاطره دارند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *