«بنشینیم» و حسابی به زلزله‌زدگان «بیاندیشیم!»

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، روز گذشته طی ابلاغیه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی تئاترها به سبب اعلام عزای عمومی در پی زلزله غرب کشور تعطیل شده و این اتفاق با واکنش برخی هنرمندان روبه‌رو بوده است.

علیرضا کوشک‌جلالی که تنها دو روز از آغاز نمایش خود، «در انتظار آدولف» در ایرانشهر می‌گذرد در یادداشتی نوشته است:

«توجه توجه! هنگامی که زلزله قسمتی از کشور را به خاک و خون کشید، در شهرهای دیگر کشور به جای این که با کار بیشتر، چه در زمینه اقتصادی و چه درزمینه هنری، به کمک قربانیان بشتابیم، بهتر است تمام برنامه‌های هنری و اقتصادی کشور را تعطیل کنیم و با سفرهای تفریحی به شمال و دیگر نقاط دیدنی کشور و با دید و بازدیدهای مکرر، یاد قربانیان را زنده نگه داریم و امیدوار باشیم تا پس‌لرزه‌ای، تعطیلات مناسبتی (به مناسبت زلزله) را طولانی‌تر کند تا تعطیلی یک روزه مناسبتی، چند روز کش بیاید و بچسبد به پنجشنبه و جمعه، تا بتوان با خیال راحت خستگی چند هزاره تنبلی به مناسبت «کار نکردن مناسبتی» را از تن به در کنیم، «بنشینیم» و حسابی به زلزله‌زدگان «بیاندیشیم!»

حسین توتونچیان، مدیر سایت ایران‌کنسرت که مسئولیت بلیت‌فروشی برخی از نمایش‌ها از جمله «به مناسبت ورود اشکان»، «شوایک»، «اپراتور نسل چهارم» و … را به عهده دارد در گفتگو با خبرنگار تسنیم اعلام کرد «ما همه مبالغ را ظرف امروز عودت دادیم. هیچ کس از ما طلبی ندارد. تمام عودت‌ها با کارمزد کارت به کارت رخ داده است.»

با توجه به این وضعیت یک پرسش مطرح است. خسارت وارد شده به بازگشت مالی ناشی از پیش‌فروش بلیت‌های تئاتر را چه کسی پرداخت خواهد کرد؟

البته خبرگزاری تسنیم در انتظار پاسخ معاونت امور هنری در این باب است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *