مجموعه پوستر «با هم برادریم» منتشر شد +تصاویر

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مسئله وحدت بین مسلمین جهت حفظ اسلام و منافع مسلمانان از جمله مسائلی است که همواره در سیره معصومین(ع) نسبت به آن توجه شده است. از ابتدای ایجاد اختلاف بین مسلمان، دشمنان اسلام در پی بهره‌برداری از این تنش‌ها در جهت تضعیف مسلمین بودند اما معصومین(ع) با هوشمندی ویژه خود تا جای ممکن این توطئه‌ها را خنثی و درجهت حفظ وحدت مسلمین تلاش می‌کردند.

امروز نیز از یک سو فرقه وهابیت و از سوی دیگر شیعیان تندرو در پی کاشتن بذر اختلاف و تفرقه‌افکنی میان شیعیان و اهل تسنن هستند؛ مقام معظم رهبری بارها در این راستا به بیان نصایح و توصیه‌های دلسوزانه پرداخته‌اند. معظم‌له در دیدار با روحانیون و طلاب تشیع و تسنن کردستان‏ در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۸۸ فرمودند: «هم عالم شیعه، هم عالم سنى، باید این را بفهمند؛ این را درک کنند. بدیهى است دو تا مذهب در برخى از اصول، در برخى از فروع با هم اختلاف دارند؛ البته در بسیارى هم با هم اتحاد دارند. اما اختلاف به معناى دشمنى نیست.»

همچنین ایشان در اجتماع بزرگ زائران و مجاوران حرم مطهر رضوى‏ در نوروز ۸۷ تأکید کردند: «بدگویی و عیبجویی و فحاشی و شمشیر بر روی هم کشیدن، کمک کردن به دشمنان اسلام است که هم دشمن شیعه و هم دشمن سنی هستند. ما این را به عنوان پرچم وحدت اسلامی در انقلاب اسلامی بلند کردیم. ملت ایران این را می‌خواهد، این را می‌گوید.»

به مناسبت سالروز میلاد باسعادت پیامبر اعظم(ص) مرکز هنرهای تجسمی انقلاب(مهتا) با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در راستای بحث وحدت، اقدام به انتشار مجموعه پوستر «با هم برادریم» کرد. این پوسترها، محورهایی همچون دوستی میان علمای شیعه و سنی، حضور پیروان تشیع و تسنن در صفوف نماز جماعت در کنار یکدیگر و اشتراکات میان شیعه و سنی مثل خانه خدا و قرآن کریم را مدنظر قرار داده است.

در ادامه مجموعه کامل پوستر  «با هم برادریم» را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *