پیروزی‌های جبهه‌ مقاومت از دستاوردهای وحدت اسلامی است

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در کمیسیون «نفش خودباوری مسلمانان در اتحادیه‌های تقریب‌نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی» سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی که امروز در هتل آزادی در حال برگزاری است، با تأکید بر لزوم حرکت در مسیر نبی مکرم اسلام(ص) برای تحقق وحدت امت اسلامی، گفت: در پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت شاهد یکسری آزادسازی مناطق جغرافیایی نبوده‌ایم بلکه شاهد نابودی توطئه و نقشه آمریکا و رژیم صهیونیستی بودیم.

وی پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت را دستاوردی بزرگ دانست و افزود: امت اسلامی این توان را دارد که به یک ابرقدرت در زمینه‌های مختلف تبدیل شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران در دولت نهم با ابراز امیدواری از اینکه برگزاری چنین کنفرانس‌هایی زمینه پیروزی‌های امت اسلامی در صحنه‌های مختلف را فراهم می‌کند، گفت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی لازم است سعی و همت همگان جهت ایجاد خودباوری باشد و این کنفرانس فرصتی برای ایجاد این خودباوری در نخبگان کشور است.

وی لازمه دستیابی به جایگاه‌های مختلف علمی، دفاعی، نظامی و … را اتحاد ملت‌های مسلمان معرفی کرد و یادآور شد: کشورمان گام‌های بلندی را در راستای تقویت ظرفیت‌های علمی برداشته است، لذا کشورهای اسلامی باید در این عرصه به کمک جمهوری اسلامی ایران بیایند تا توسعه و پیشرفت رقم کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی و همچنین جامعة المصطفی العالمیه به عنوان دو دستاورد نظام اسلامی در راستای رسیدن به وحدت اسلامی نام برد.

انتهای‌پیام/ 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *