فروش بالای «جنگ ستارگان» ادامه دارد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بعد از حواشی زیاد و تبلیغات فراوان در بهار امسال فیلم «دیو و دلبر» ساخته موزیکال کمپانی دیزنی توانست با ۱٫۲۶ میلیارد دلار پر فروش ترین فیلم سال شود. از همان زمان تا کنون هیچ فیلمی نتوانست حتی نزدیک به رکورد فروش این اثر شود. به جز «دیو و دلبر» کلا فقط دو اثر دیگر توانستند بیش از یک میلیارد دلار در گیشه سینماهای جهان بفروشند: قسمت هشتم مجموعه «سریع و خشن» با ۱٫۲۳ میلیارد و قسمت سوم مجموعه انیمیشن «من نفرت انگیز» با ۱٫۰۳ میلیارد دلار.

اما به نظر می رسد یک فیلم در لحظات پایانی سال می تواند خودش را به این جمع برساند و حتی تا پایان اکرانش رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. هفتمین قسمت از مجموعه «جنگ ستارگان» با عنوان «آخرین جدای» که دومین فیلم از سه گانه دیزنی به حساب می آید تا این لحظه بیش از ۹۳۴ میلیون دلار فروخته است. کمپانی لوکاس فیلم پیش بینی می کند «آحرین جدای» در همین آخر هفته منتهی به سال نو «دیو و دلبر» را در صدر بگیرد و رسما پر فروش ترین فیلم سال ۲۰۱۷ شود.

امسال سینماهای آمریکا برای سومین سال پیاپی از مرز فروش ۱۱ میلیارد دلار عبور کردند. فروش سال ۲۰۱۷ سینماهای آمریکای شمالی، پس از رکورد شکنی سال گذشته و فروش بالای سال ۲۰۱۵، سومین سال خوب از لحاظ فروش را رقم زده است. سال گذشته سینماهای امریکا شمالی بیش از ۱۱٫۴ میلیارد دلار فروختند و رکورد ها را جا به جا کردند. سال ۲۰۱۵ آنها ۱۱٫۱۳ میلیارد دلار را به ثبت رساندند و امسال هم از مرز ۱۱٫۱۱ میلیارد گذر کرده اند. این هفته بعد از «جنگ ستارگان: آخرین جدای» که ۷۲٫۳ میلیون دلار فروخت و در صدر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت فیلم های «جومانجی: به جنگل خوش آمدید»، «پیچ پرفکت ۳» و «بزرگ ترین شومن» به ترتیب با فروش های ۶۶٫۳، ۲۳٫۴ و ۲۰٫۴ رتبه های بعدی را به خودشان اختصاص دادند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *