اطلاعیه هیئت ریحانه الحسین در مورد دروغ پردازی‌هایی جدید در فضای مجازی

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، طی روزهای گذشته متن و سندی مجعول و دستکاری شده تحت عنوان کمک شهرداری به مجتمع فرهنگی مذهبی  ریحانه الحسین منتشر شده که در فضای مجازی بازتاب‌هایی داشته است. در کمال شگفتی محتویات مجعول و اطلاعات غلط مندرج در این مطلب به ذاکر ارجمند مجید بنی فاطمه منتسب شده که حکایت از یک هماهنگی خاص و برنامه ریزی دروغ پردازانه برای رقم زدن دور جدیدی از حمله به اعتقادات دینی و معارف حسینی دارد.

نظر به اهمیت این موضوع برای شهروندان عزیز و محبان اباعبدالله چند مورد ذکر می شود:

۱- وفق مصوبات شورای شهر تهران و ردیف‌های مصوب شده برای شهرداری تهران، این نهاد از حیث قانونی مکلف به حفظ و نگهداری بناها و امکان فرهنگی و هنری و مذهبی است. این امر بدون آنکه شمولیت به افراد داشته باشد یک مصوبه عام است که همه اماکن فوق الذکر را در بر می گیرد.
۲- کمک فوق الذکر  وفق مصوبه شماره ۱۰۷۰۲۲۴۰۵ شورای شهر تهران در بهمن ۹۵   به مبلغ یک میلیارد تومان مصوب و به شهرداری اعلام شده است. شهرداری از این رقم حدود هشتصد میلیون تومان را تایید و طی سه واریز پانصد و پنجاه میلیونی، صد میلیونی  و پنجاه میلیونی به حساب موسسه ریحانه الحسین  و نه فرد خاصی واریز کرده است. بنابراین کل رقم ۷۰۰ میلیون تومان است که طی یک تردستی رسانه ای با رقم مصوب شهرداری جمع زده شده و رقم یک و نیم میلیارد عنوان شده است!!
۳- مجتمع فرهنگی ریحانه الحسین از اوایل سال جاری به علت مشکلات عدیده ای که در سیستم برق و سازه ناایمن سقف هشتصد متری آن و احتمال آتش سوزی یا فروریختن سقف، مجبور به تعطیلی فعالیت ها و  تعمیرات و بازسازی وسیع و احداث سقف جدید و سیستم برق رسانی ایمن گردید. این امر در کنار سایر هزینه های عمرانی نیازمند اعتباری مشخص بود که بخشی از آن با مصوبه شورای شهر و مابقی با اعانات خیرین و محبان  اباعبدالله تامین گردید.
۴- بدیهی و مبرهن است که مجتمع فرهنگی ریحانه الحسین صاحب هییت امنا و کادر اجرایی است و جناب آقای بنی فاطمه صرفا به عنوان ذاکر و مادح اهل بیت در این مجتمع فعالیت می کنند و مطلقا ورودی به مسائل خاص و اجرایی و عمرانی مجتمع ندارند.بنابراین انتساب این خبر وارونه و رقم مجعول به عنوان کمک به ایشان، کذب محض و دروغی کثیف و یک بهتان و تهمت آشکار است که فارغ از مسئولیت عقیدتی و فقهی که برای ناشر این جعلیات پدید می آورد، یقیننا مورد پیگیری قضایی واقع خواهد شد.
مجید بنی فاطمه طی قریب به یک دهه فعالیت در این مجتمع خالصانه  و بدون هیچ چشم داشت یا توقعی مالی، برای نشر معارف حسینی و بهره گیری از معارف حقه تشیع کوشش کرده است و خیل عظیم جوانان مشتاقی که در این مجتمع به ذکر حسین و بهره گیری از معارف حقه تشیع می پردازند گواهی بر این جهد خالصانه است و گویا همین رونق و شوق است که کینه ها و حقدهای خاص را در بیماردلان برانگیخته…بنابراین این سنخ جعلیات و کذب گویی ها چیزی جز تلاش برای کمرنگ کردن اعتقادات مردم نیست.
۵-بدیهی است که لطمات نشر این جعلیات و شاذگویی های بی مبنا وفق سنت الهی به نشر دهنده و گوینده باز خواهد گشت. از این حیث مشفقانه به این افراد هشدار می دهیم که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و از هجمه به آبرو و تهمت به افراد پرهیز کنید.
انشاالله این بلیه عظیم دروغ گویی و شایعه پراکنی از جامعه اسلامی ما رخت بربندد.

ما می رویم اوست هوالباقی السلام
دنیا به نام آل حسین است والسلام

هیئت امنای مجتمع فرهنگی مذهبی ریحانه الحسین

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *