احکام نماز مسافر، مسافت شرعی و حد ترخص موشن‌گرافی شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در آستانه سفرهای نوروزی به ابتکار سایت پاسخگویی آستان قدس رضوی دو موشن گرافی با موضوع نماز مسافر ، مسافت شرعی و حد ترخص بارگذاری شد.

بر پایه این گزارش به نقل از روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی این فایلها در ادامه تولید مجموعه موشن گرافی‌های تحت عنوان «موج الاحکام»  تهیه شده است.


حسن زاده، سردبیر پورتال معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی درباره این کار گفت: این مجموعه متشکل از ۱۷ موشن گرافی که توسط کار گروهی تخصصی و زیر نظر حجت الاسلام فلاح زاده تهیه و تولید شده و در سایت پاسخگویی به سؤالات شرعی آستان قدس بارگذاری شده است.این دو  موشن گرافی به مسایلی همچون حکم شکستن قصد ۱۰ روز سفر، میزان حد ترخص شرعی و مسافت شرعی و نمازتان از کجا شکسته است  را بیان می‌کند. 

وی افزود: در کلیه این کارها سعی شده تا مطالب به صورت مصداقی و قابل فهم تولید شود و اصل کوتاه بودن کلام را حفظ کنیم ومعاونت تبلیغات آستان قدس رضوی در نظر دارد در سال آتی نیز  بیش از ۲۰ موشن گرافی احکام با موضوعات کاربردی و مبتلابه به ویژه نماز تولید و توزیع کند.

 حسن‌زاده در معرفی فعالیت‌های مهم ادارۀ پاسخگویی به سؤالات دینی گفت: این فعالیت از دیرباز در بارگاه رضوی به عنوان مکانی مذهبی مرسوم بوده است؛ اما با شکل‌گیری ادارۀ پاسخگویی به سؤالات دینی، پاسخگوییبه این سؤالات، ضابطه مند و دقیق‌تر صورت می‌گیرد. درحال حاضر، پاسخگویی به سؤالات دینی، به صورت حضوری و مجزا، در واحدهای پاسخگویی به سؤالات شرعی برادران و خواهران پیگیری می‌شود؛ علاوه بر این، واحد پاسخگویی غیرحضوری و پاسخگویی به سؤالات اعتقادی نیز در ذیل این بخش فعالیت می‌کنند و در سال جدید نیز  در نظر داریم با استفاده از تولید کلیپ‌ها و موشن گرافی‌هایی مثل «موج الاحکام» و هم افزایی با مجموعه‌های مثل ستاد اقامه نماز استان به بهترین شکل در حوزه نشر این محتوا در فضای مجازی بپردازیم. 

انتهای‌پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *