استقبال مردم آمریکا از کتاب‌های انتقادی درباره ترامپ+ عکس و جدول

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سر درآوردن از زندگی سیاستمداران همیشه یکی از موضوعات مورد علاقه مردم بوده است؛ اینکه آنها چطور زندگی می‌کنند، چه می‌خورند، آیا اهل فیلم و ورزش هستند؟ اگر نیستند اوقات فراغت خود را چطور می‌گذرانند؟ از چه کسی بیشتر الهام می‌گیرند و… هزاران پرسش دیگری که گاه می‌توان با مطالعه کتاب‌هایی درباره آنها، به تمامی این پرسش‌ها پاسخ داد. بخشی از زندگی مرموز سیاستمداران جهان معمولاً پس از کناره‌گیری آنها از دنیای سیاست، از زبان خودشان یا نویسنده‌ای که این شانس را داشته به زندگی او سرکی بکشد، روایت می‌شود. در این تمام سیاستمدارانی که از آنها کتاب خوانده‌اید یا نامشان را شنیده‌اید، شاید کسی به اندازه دونالد ترامپ مورد علاقه نویسندگان نبوده است. رئیس جمهور فعلی آمریکا فعلاً مرکز توجه کسانی است که کمی به دایره سیاست نزدیک‌اند و البته دستی در نوشتن دارند.

مطالعه درباره زندگی و خاطرات سیاستمداران همیشه طرفداران پر و پا قرصی در ایالت متحده آمریکا داشته است، اما طبق آمار منتشر شده کتاب‌هایی که درباره زندگی دونالد ترامپ از سال ۲۰۱۶ تاکنون به چاپ رسیده‌اند، این اقبال را داشته‌اند که در مدت‌زمانی نبض بازار کتاب را به دست بگیرند؛ چه کتاب‌هایی که در تأیید او نوشته و چه آثاری که با نگاهی انتقادی درباره او به چاپ رسیده‌اند. 

بنا بر گزارش نیویورک تامیز، کتاب‌هایی که در تأیید رئیس جمهور فعلی آمریکا نوشته شده‌اند، تنها توانسته‌اند بین یک تا یک و نیم هفته در صدر کتاب‌های پرفروش هر ماه قرار بگیرند، اما در این میان آثاری که با نگاه انتقادی به زندگی و افکار ترامپ نوشته شده‌اند، از استقبال بیشتری بهره‌‌مند بوده و توانسته‌‌اند حدود سه هفته در صدر آثار پرفروش معرفی شوند. البته این گزارش تأکید کرده است که اطلاعات ارائه شده، جدای از کتاب «آتش و خشم: کاخ سفید ترامپ از درون» نوشته مایکل ولف است؛ کتابی که علی‌رغم تلاش رئیس جمهور آمریکا برای عدم انتشار، در نخستین روز از عرضه نایاب شد و صف طولانی خریداران به یکی از تیترهای مهم خبری تبدیل شد.

میلیون‌ها نسخه از «آتش و خشم» با تشکیل صف‌های طولانی در روزهای ابتدایی توزیع فروخته شد

این گزارش همچنین اضافه کرده است که بررسی‌های انجام شده، کتاب جدید رئیس اسبق اف‌بی‌آی را در نظر نگرفته است. این اثر که به تازگی نوشته و منتشر شده است، ترامپ را به عنوان یکی از رؤسای مافیا در آمریکا معرفی می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که کتاب «The Higher Loyalty» نوشته جیمز کومی با توجه به نگاه انتقادی که او نسبت به رئیس جمهور آمریکا دارد و از ناگفته‌ها و ناشنیده‌های بسیاری سخن خواهد گفت، چند هفته از بازار کتاب را در قبضه خود بگیرد.

جدول ذیل میزان فروش کتاب‌هایی را که با رویکرد انتقادی یا حمایتی درباره ترامپ نوشته شده‌اند، نشان می‌دهد:

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *