از میان رفتن بار ۱۶ ناشر خارجی و وصول ۷۵ درصد تعهد کمیته تبلیغات به نمایشگاه کتاب

گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا ، نشست خبری یحیی دهقانی معاون اجرایی نمایشگاه کتاب صبح امروز، ۱۸ اردیبهشت‌ماه در سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد. دهقانی در این نشست به از میان رفتن بارهای ۱۶ ناشر خارجی در مسیر حمل به ایران خبر داد و گفت: ۱۴ ناشر بار خود را توسط کامیونی از مسیر ترکیه ارسال کرده بودند که با واژگونی کامیون بارهای آنها در ترکیه از بین رفت. هم چنین بارهای دو ناشر دیگر در خراسان از بین رفته است؛ این ۱۶ ناشر هم لاتین هستند و هم عربی.

وی ادامه داد: در بخش لاتین نمایشگاه امسال ۴۲ ناشر ۱۰۵ هزار و ۹۰۰ جلد و ۸۱ ناشر عربی با ۳۵ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب حضور دارند. همچنین نماینده هفت کشور هم حضور مستقیم دارند. همچنین کمیته علم و  فرهنگی نیز در شش سالن برنامه‌های متنوعی داشته است که می‌توان از میان آنها به نمایش ۴۰ تابلو نقاشی آبرنگ از ۴۰۰ هنرمند معاصر اشاره کرد.

معاون اجرایی نمایشگاه کتاب افزود: در مجموع در سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران ۱۲۰۰ ناشر عمومی، ۱۲۰ ناشر آموزشی، ۳۵۰ ناشر کودک و ۴۰۰ ناشر دانشگاهی حضور دارند.

دهقانی درپاسخ به پرسش تسنیم مبنی براینکه چه اندازه از تعهدات کمیته تبلیغات در نمایشگاه واگذار شده است، گفت: تبلیغات برای دومین سال متوالی به صنف واگذار شده است ما متعهد شدیم چهار میلیون تومان از این کمیته به نمایشگاه بپردازیم. بخش عمده‌ای از این مبلغ نزدیک به ۷۵ درصد وصول شده و مابقی نیز ظرف روزهای آینده پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *