استقبال مردمی از «چُغُک»؛ روایتی خواندنی از مبارزات رهبر انقلاب

«چُغُک»، اثر جدید انتشارات صهبا برای گروه سنی نوجوان است که در قالب رمان منتشر شده است. این اثر با موضوع مبارزات مردم مشهد برای پیروزی انقلاب اسلامی و نقش آیت‌الله خامنه‌ای در رهبری این مبارزات نوشته و به‌چاپ رسیده است.

این کتاب از زبان نوجوانی روایت می‌شود که در ایام مبارزات نهضت اسلامی، جای مخصوصی بین مبارزان درجه‌یک انقلاب داشته و آیت‌الله خامنه‌ای به او لقب «چغک» داده بودند. ماجرایی که رُمان «چُغُک» بر بستر آن شکل گرفته است، اتفاقات روزهای نهم و دهم دی‌ماه ۱۳۵۷ در مشهد است. اتفاقات این دو روز، از مهم‌ترین اتفاقات دوران مبارزات مردم ایران ضد رژیم شاهنشاهی است که در این رمان، به‌خوبی روایت، و به‌تصویر کشیده شده است. این نخستین باری است که انتشارات صهبا برای گروه سنی نوجوان اثری را در این قالب منتشر می‌کند.

بیشتر بخوانید: حمام خون شاه در خیابان‌های مشهد

بیشتر بخوانید: «انسان ۲۵۰ ساله» از مرز ۳۰۰ هزار نسخه گذشت

به گفته محمدحسین چراغچی، مسئول غرفه نشر صهبا در سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران، چاپ نخست این اثر که با شمارگان پنج هزار نسخه برای نمایشگاه منتشر شده بود، با استقبال مردم به اتمام رسیده است. قرار است چاپ دوم این اثر منتشر و توزیع شود.

کتاب «برتبعید»، «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» و «انسان ۲۵۰ ساله» دیگر عناوین پرمخاطب نشر صهبا در سی و یکمین دوره نمایشگاه کتاب تهران هستند.

این دوره نمایشگاه کتاب از روز دوازدهم اردیبهشت‌ماه به مدت ۱۰ روز میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی در مصلی امام خمینی(ره) است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *