نخستین روز فعالیت نمایشگاه قرآن به روایت تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم روز گذشته ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۷ به‌صورت رسمی افتتاح شد. نمایشگاهی که برای چندمین سال متوالی در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

امسال به دلیل تقارن بیست‌وششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی شعار «قرآن؛ چلچراغ هدایت» انتخاب شد که برخی از فعالیت‌های مختلف نمایشگاه بیست‌وششم نیز به چهل سالگی انقلاب اختصاص دارد.

در بخش نخست نمایشگاه، همانند سال گذشته بخش هنری نمایشگاه قرار دارد، محلی که تابلوها و نقاشی‌ها با مضامین قرآنی و آئینی بر روی دیوارهای پیش ساخته نصب شده‌اند. پدر نخستین روز نمایشگاه همچنان برخی از شرکت‌کنندگان به‌دنبال غرفه‌آرایی بودند و هنوز محصولات خود را برای ارائه در غرفه خود قرار نداده بودند.

جنب و جوش غرفه‌داران در این میان حکایت از تلاش بی وقفه آنان برای به پایان رساندن کار غرفه ها دارد و به فاصله چند ساعت یعنی در ساعات پایانی نمایشگاه، بیشتر غرفه‌ها مجهز شده و محصولات برای ارائه به بازدیدکنندگان در معرض نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه به بخش‌های مختلف تقسیم بندی و مسئولیت هر بخشی به مدیر فعال و پویایی واگذار شده است. بخش رسانه و فضای مجازی  امسال بر خلاف سال گذشته با تجهیزات بیشتر و در فضای مناسب‌تری قرار گرفته است. در بخش رسانه و فضای مجازی  غرفه‌هایی را برای خبرگزاری‌های ایکنا، حوزه، شبستان، تسنیم، فارس، ایرنا، باشگاه خبرنگاران جوان، رادیو قرآن، روزنامه‌های اعتدال و روشنگر، اتحادیه تشکل‌های قرآنی کشور، شبکه جهانی ثامن، مرکز رسانه‌ای ولایت و شبکه قرآن و معارف سیما آماده کرده‌اند.

حضور استودیوی شبکه قرآن و معارف سیما در راهروی اصلی (پاویون رسانه‌ها)  و ضبط زنده تلویزیونی برنامه تلویزیونی «رصد» سبب شده  تا بازدیدکنندگان پشت دوربین‌های برنامه به نمایش مستقیم و اجرای مهدی صفری مجری برنامه رصد بپردازند. در نمایشگاه امسال نیز افطاری ساده‌ای از سوی شهرداری تهران برای روزه‌داران توزیع می‌شود.

بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۳۰ اردیبهشت‌ماه لغایت ۱۴ خردادماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در محل مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *