آمادگی جوانان ایرانی برای جانفشانی در فلسطین در کلام رهبر انقلاب

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, روز قدس و اهمیت راهبردی بزرگداشت هر چه باشکوه تر آن که برای نخستین بار توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) با این رویکرد که وحدت عامل «قدرت» و توسعه یافتگی و تفرقه عامل «سستی دیانت» و عقب ماندگی است طرح و تبیین شد، در طول بیش از سه دهه گذشته همواره به عنوان یکی از شاخص ها، محورها، ملاک ها و در حقیقت یکی از زمینه ها و پیش شرط های اصلی ایجاد وحدت در جهان اسلام شناخته شده است که مسلمانان و امت بزرگ اسلام می بایست برای مقابله با پدیده شوم صهیونیسم جهانی و دفع و نابودی آثار و پیامدهای آن به عنوان عمده ترین مانع در پیش روی وحدت جهان اسلام، اهتمام ویژه نسبت به گرامیداشت این روز و محقق سازی اهداف و مقاصد بزرگ آن که از طریق برخورداری از رویکرد استراتژیکی نسبت به وحدت جهان اسلام و نگاه «مقابله گرایانه» و نه «سازش طلبانه» به صهیونیسم جهانی قابل تحقق خواهد بود، داشته باشند.

رهبر معظم انقلاب سالیانه و در دیدارها و رویدادهای مختلف, بیانات ارزشمند و مهمی را راجع به اهمیت قضیه فلسطین و قدس مطرح می‌کنند. ایشان در دیدار رهبران گروه های جهادی فلسطینی شرکت کننده در افتتاحیه همایش غزه که در  هشتم اسفند سال ۸۸ برگزار شد در سخنانی در خصوص آمادگی جوانان ایرانی برای جانفشانی در فلسطین فرمودند:

«بدانید اگر ما-ما که مسئولین کشور هستیم- جلو مردم را نمی‌گرفتیم, بسیاری از جوان‌ های ما راه می‌افتادند برای اینکه با جسم خودشان و با تن خودشان هم در عرصه فلسطین حضور داشته باشند. در قضیه غره جوان‌های ما به فرودگاه رفتند, هر کار هم می‌کردند, نمی‌آمدند؛ با پیغام من برگشتند. اگر من پیغام نمی‌دادم, از فرودگاه بر نمی‌گشتند. می‌گفتند که ما را ببرید که ما برویم غزه؛ خیال می‌کردند که می‌توانند خودشان را به غزه برسانند.

این, انگیزه جوان‌‌های ماست؛ مسئله غزه و مسئله فلسطین مسئله ماست؛ مسئله اسلامی ماست؛ مسئله همه مسلمین است و وظیفه ماست. آنچه که انجام هم می‌دهیم, وظیفه ماست؛ بر کسی هم منت نداریم؛ وظائفمان را انجام داده ایم. از خدای متعال هم می‌خواهیم که کمک کند, بتوانیم وظائف را انجام بدهیم؛ لکن شما دوستانی که اینجا حضور دارید, روی همین حرف‌هایی که آقایان زدند: اینی که اصل, مبارزه است؛ اینکه هیچ راه حلی جز مقاومت در قضیه فلسطین وجود ندارد, روی این حرف‌ها ایستادگی کنید. این حرف‌ها را صریحاً بزنید؛ نگذارید مجاملات سیاسی و جوسازی های سیاسی بر این منطق غلبه پیدا کند. هر کسی از فلسطینی‌ها که از راه مقاومت پایش را کنار گذاشت ضرر کرد.»

انتهای پیام/

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *