راه‌اندازی مجدد خط تولید کاغذ روزنامه در مازندران با سفارش ۵ هزار تنی

سید‌محمدرضا دربندی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا با اشاره به راه‌اندازی خط تولید کاغذ روزنامه در کارخانه چوب و کاغذ مازندران و سفارش ۵ هزار تنی گفت:‌ این مرحله نخست تولید کاغذ روزنامه است و این سفارشات ادامه دار خواهد بود.

وی از تعطیلی خط تولید کاغذ روزنامه در این کارخانه در سال گذشته خبر داد و گفت: می‌دانم که بسیاری از روزنامه‌ها تولید یکسال این کارخانه را از پیش خریداری می‌کردند. با توقف این تولید و گران شدن دلار و مشکلاتی که در ورود کاغذ پیش آمد‌، مطبوعات ما دردسترسی به کاغذ دچار مشکل شدند‌، بنابراین وزارت وارد عمل شد تا نیاز این مطبوعات را پاسخ دهد.

دربندی افزود: ما برای ورود به حوزه تولید کاغذ دو نکته را مدنظر قرار دادیم،‌ اول اینکه تولید داخلی مطالبه مقام معظم رهبری بوده است،‌ در سال حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی باید از تولید کاغذ ایرانی حمایت کرد. بنابراین حتی قبل از گران شدن دلار نیز این موضوع در دستور کار ما قرار داشت،‌  دوم اینکه مشکلات پیش آمده در تهیه کاغذ پس از گران شدن دلار که دولت را به این سمت سوق داد که کاغذ را در فهرست کالاهای اساسی برای دریافت مابه‌تفاوت ارزی قرار داد‌، بار دیگر بر ضورت تولید داخلی تاکید می‌کرد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با اشاره به پیگیری وزرات ارشاد برای راه‌اندازی خط تولید کاغذ روزنامه در مازندران از طریق ریاست جمهوری گفت:‌ قرار است در اولین فرصت این تولیدات در اختیار روزنامه‌ها قرار بگیرد،‌ اکنون خط تولید راه افتاده است و قیمت‌گذاری آن نیز زیر نظر سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده خواهد بود.

وی گفت: ما برای خرید این نوع کاغذها مستقیماً دخالتی نخواهیم داشت،‌ مطبوعات می‌توانند برای سفارش و خرید این کاغذها خود وارد عمل شوند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *