نشست رونمایی «عزیزکرده» در خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست رونمایی از کتاب «عزیزکرده» روایت زندگی شهید حاج حسن تاجوک به‌قلم مرضیه نظرلو  با حضور نویسنده اثر، امیر فهمیده (جانشین بنیاد حفظ آثار)، سردار کیانی از فرماندهان لشگر ۴۲ انصار الحسین(ع)، امیر گرامی (معاون ادبیات بنیاد حفظ آثار) و گلعلی بابایی و حمید حسام در باشگاه خبرنگاران پویا برگزار می‌شود.

این نشست در روز یکشنبه ۳ تیرماه ساعت ۱۶/۳۰ در باشگاه خبرنگاران پویا واقع در بلوار کشاورز خیابان جمالزاده شمالی کوچه شهید شیرزاد پ۱۲ خبرگزاری تسنیم برگزار می‌شود.

بخشی از کتاب:

“بچه‌ها در حیاط جمع شده بودند و پیمان شروع به صحبت کرد. به‌نظر می‌رسید پیمان اعتقادات اسلامی را با سوسیالیستی در هم آمیخته و صحبت می‌کند. از اوضاع داخلی کشور گفت. از نیروهای ویژه انتقاد کرد و چمران را زیر سؤال برد. حسن تا این را شنید زیر لب به غلام گفت: اگه می‌دونستم این می‌خواد بیاد برعلیه چمران حرف بزنه با همون اسلحه تو همدان می‌زدمش. بعد از سخنرانی زمان ناهار بود و بعد از آن هم وقت پرسش  و پاسخ. هر کس از پیمان سؤال می‌کرد او جواب می‌داد اما به‌طور  مستقیم حرفی از اسلام نمی‌زد و هر جا می‌خواست از دیدگاه‌های جنبش  بگوید می‌گفت مکتب. بین بچه‌ها همهمه افتاد که؛ این مکتب یعنی چه؟ تا اینکه بیگجانی یکی از بچه‌های سپاه بلند شد و گفت: آقای دکتر، چرا هی می‌گویید مکتب مکتب، منظور شما چیه؟ این مکتب شما چی هست؟ برای ما توضیح بدید ما غیر از اسلام مکتبی نداریم. چرا نمی‌گید اسلام؟ پیمان که دیدگاه‌هایش  منطبق بر اسلام نبود و براساس شرایط قسمت‌هایی از آن را پذیرفته بود جواب داد. تعدادی از بچه‌ها قانع نشدند و همین سؤال، سرآغاز به‌هم خوردن جلسه شد. پیمان رفت و بچه‌ها در  حیاط سپاه از ساعت سه بعداز ظهر تا یک نیمه‌شب با هم بحث کردند”.

انتهای پیام/*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *