جزئیات بیشتر جشنواره فیلم کوتاه سال ۹۷

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا هرسالِ جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در مهرماه برگزار میشد، اما طبق فراخوانی که چندی پیش دبیرخانه‌ی جشنواره  منتشر کرد، تاریخ این فستیوال از ۱۸ الی۲۳ مرداد ماه اعلام شده است.

«سهیلا عسکری» مدیر امور جشنواره های انجمن سینمای جوان در ارتباط با تغییر زمان این جشنواره و ارائه‌ی جزئیات بیشتر، در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم گفت: به جهت خروج از ایام ماه محرم و صفر، برگزاری جشنواره به تاریخ مذکور که همزمان با ماه ربیع الاول می‌باشد، موکول شده است، تا تداخلی با مراسم مذهبی نداشته باشیم.

وی افزود: با توجه به تغییر و اختلاف ماه‌های شمسی و قمری، با این تغییر زمان صورت گرفته، تا سالهای متمادی می‌توانیم در یک تاریخ ثابت جشنواره را برگزار کنیم. چون جشنواره فیلم‌کوتاه یک جشنواره بین المللی است و از نظر استانداردهای جهانی بسیار مهم است که تاریخ جشنواره ثابت باشد. همچنین این تغییر به رعایت فاصله‌ی زمانیِ منطقی، با جشنواره‌های «کودک» و «حقیقت» هم کمک می‌کند. که این فاصله زمانی صحیح، امر مهمی در برگزاری جشنواره‌ها می باشد.

مدیر هماهنگی سی‌وپنجمین جشنواره فیلم کوتاه از بودجه برنامه ریزی شده امسال گفت: برای برگزاری جشنواره حداقل بودجه پیش بینی شده است و حتی از بودجه سال گذشته این جشنواره بیشتر نخواهد شد. ضمن اینکه سازمان سینمایی امسال حمایت بسیار خوبی دارد و علاوه بر بودجه‌ دولتی، با تعدادی اسپانسر خصوصی هم همکاری می‌کنیم، تا با توجه به شرایط فعلی جامعه بتوانیم با کمترین هزینه و حفظ کیفیت لازم، این جشنواره را پشتِ‌سر بگذاریم. اما فعلا نمی‌توانیم اسپانسرهای خصوصی را معرفی کنیم، چون هنوز به قرارداد مکتوب نرسیده‌ایم، حتما تا زمان برگزاری نشست خبری جشنواره این قراردادها مکتوب و مشخص خواهد شد و قطعا در همان نشست خبری ضمن اعلام بودجه‌ی این جشنواره، اسپانسرها را هم معرفی خواهیم کرد.

وی  در خصوص توضیح بیشتر حمایت‌های سازمان سینمایی مطرح کرد: سازمان سینمایی مدتی است بنا دارد تمام امکانات و تجهیزاتی که دارد در اختیار برگزار کنندگان جشنواره‌ها قرار دهد و در این جشنواره هم تاکنون بر این تصمیم پایبند بوده‌، که این مسئله در کنترل هزینه‌ها و بودجه‌ی لازم، کمک بسیار بزرگی به‌ ما می‌کند. امیدواریم تا پایان جشنواره این دسترسی به تجهیزان سازمان سینمایی برای برگزارکنندگان جشنواره ممکن باشد، تا بتوانیم با هزینه پایین‌تری سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه را برگزار کنیم.

عضو دبیرخانه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران در ادامه گفت: امسال به مناسبت چهلمین  سالگرد انقلاب اسلامی بخش ویژه جدیدی به نام « انقلاب اسلامی، آرمان‌ها و دستاوردهای آن» به این جشنواره افزوده شده است که فیلم‌هایی با مضامین انقلاب، آرمان‌ها و ارزش‌های آن به این بخش راه پیدا خواهند کرد.

وی در پایان گفت: تاریخ ثبت‌نام و ارسال آثار برای جشنواره تا یک مرداد ماه بیشتر نخواهد بود و تمدید هم نمی‌شود، همچنین نشست خبری سی‌وپنجمین دوره جشنواره هم حدودا اواخر مردادماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *