فرهاد فخرالدینی: در حمایت از موسیقی‌دانان جوان، کوتاهی نکنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، «شبی با فخر موسیقی ایران» نام کنسرتی است که  ۱۱ و ۱۲ مرداد در تالار وحدت به رهبری فرهاد فخرالدینی موسیقی‌دان و رهبر ارکستر ملی ایران که با همراهی ارکستر فرهنگ و هنر برگزار می‌شود. همچنین وحید تاج و مجتبی عسگری خوانندگان این ارکستر هستند و گروه کر نیز این ارکستر را همراهی می‌کند. فرهاد فخرالدینی در گفتگویی با رادیو تهران درباره این برنامه ارکستر، گفت:  نوازندگان این ارکستر هنرجویان و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی واحد ۴۶ هستند. وظیفه خود دانستم که برای این اجرا دعوتشان را قبول کنم. چرا که وظیفه داریم از جوانان مستعد هنرمند حمایت کنیم تا بیشتر نسبت به توسعه و گسترش ایده‌پردازی‌های خلاقانه و ارائه یک هنر متبحرانه، دلگرم شوند. ما باید بدانیم آینده برای جوانان است و در این کمک کردن و به ثمررسیدن استعدادها و ایده‌های خلاقانه نباید کوتاهی و قصوری صورت بگیرد.  

وی با اشاره به ارتقاء سطح نوازندگی دانشجویان، تصریح کرد: مهمترین مسئله این است که دانشجویان موسیقی ما خیلی با جان و دل کار را انجام می‌دهند و در وهله اول علاقه‌مندی به موسیقی را در عملکرد آن‌ها می‌توان به وضوح دید. چرا که همواره برای افزودن بر دانستنی‌هایشان گام‌های ارزنده علمی برمی‌دارند و هر روز بر داشته‌هایشان می‌افزایند؛ این مسئله در هنر بسیار مهم  است. این جوانان چنان شور و شعفی برای به اوج رساندن هنر خودشان دارند که امیدواریم اینگونه فضاها اجازه انتقال تجارب و به منضه ظهوررسیدن استعدادهای جوانانه را بدهد و همچنین اجرای خوبی را هم شاهد باشیم.

فرهاد فخرالدینی درباره رپرتوار این اجرا، تأ‌کید کرد: ۱۲ قطعه از آثاری را که در ۵۰ سال گذشته داشته‌ام برای این اجرا انتخاب کرده‌ام؛  این ۱۲ قطعه گزیده‌ای از فعالیت ۵۰ ساله بنده است؛ قطعاتی همچون «سوئیت همایون»، «برای دخترم»، «موج»، «سوئیت ساوالان»، «اشتیاق»، «درد گنگ»، «به یاد جوانی»، «خلیج فارس»، «بهار می‌شود»، «سوئیت آوازی صدرا» در پنج تابلو، «سرود بهار»  و قطعه ۱۲ «کل صبح» است که موسیقی سریال امام علی(ع) بود.  در این اجرا  گروه کر و هر دو خواننده این قطعه را  می‌خوانند.

برپایه این گزارش، شب موسیقی رادیو تهران چهارشنبه شب‌ها از ساعت ۲۲ تا ۲ بامداد از برنامه «نقطه سر شب» شنیده می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *