بازیگر آمریکایی از پیام اشتباه کارتون‌های دیزنی می‌گوید

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، این بازیگر هالیوود در آخرین گفتگوی خود از تم‌های مشکل‌ساز برخی انیمیشن‌های کلاسیک دیزنی گفته است. او که ۳۸ سال سن دارد نسبت به «سفید برفی» محصول ۱۹۳۷ اعتراض کرده و گفته است به طور منظم خواهان فیلم‌های مناسب برای دو دخترش است.

وی در پاسخ به سایت  Parents.com گفته است «فکر نمی‌کنید عجیب است که یک شاهزاده بدون هیچ تعهد و اجازه‌ای از سفید برفی سواستفاده می‌کند؟ چون نمی‌توانی به کسی دست بزنی که در خواب است!»

این بازیگر که با دکس شپرد، بازیگر سینما ازدواج کرده است می‌گوید به طور منظم از داستان‌ها استفاده می‌کند تا دزدی، غریبه‌ها و رضایت را به چالش بکشد.

بل گفته «هر زمان کتاب را باز می‌کنیم به دخترانم نگاهی می‌اندازم و می‌پرسم فکر نمی‌کنی خیلی عجیب هسا سفید برفی از جادوگر پیر نمی‌پرسد چرا باید سیب را بخورد؟ یا سیب رو از کجا آورده؟»

وی ادامه می‌دهد «من می‌گم هیچ وقت از غریبه‌های غذایی نگیرید،‌ می‌گیرید؟ بچه‌های من این جوری هستند. نه! و من این جوری هستم، اینه. من کار درست را انجام می‌دم.»

این اظهارنظر بل پس آن منتشر شده است که کایرا نایتلی در برنامه الن شو گفته است دیدن کلاسیک‌های دیزنی برای کودکش ممنوع است؛ چرا که پیام‌های اشتباهی را انتقال می‌دهند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *