خدمت‌رسانى رزمندگان نُجَباء به زائران اربعین+عکس

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا, مردم عراق در ایام اربعین حسینی با برپایی موکب‌های متعددی در مسیر پیاده روی و شهرهای زیارتی عراق با شور و حال خاصی از زائران اربعین حسینی پذیرایی می‌کنند. در این میان گروه‌های مقاومت اسلامی نیز امکانات خود را در خدمت‌رسانی به زائران امام حسین(ع) قرار داده و میزبان آنها در این راهپیمایی میلیونی می‌شوند.

در همین راستا رزمندگان جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در حرم امامزاده سید محمد(ع) در استان صلاح الدین به زائران اربعین خدمت رسانی می‌کنند. در کنار مدیریت و حفاظت امامزاده سید محمد(ع) فرزند امام هادى(ع) در منطقه «بلد» استان صلاح الدین که به عهده مقاومت اسلامى نُجَباء است، این جنبش موکب خدمت رسانى به زائران اباعبدالله(ع) را در این مکان مقدس برپا کرده است.

رزمندگان این جنبش مقاومت با برپایی موکب‌های مختلف فرهنگی و خدمت رسانی با توزیع وعده های غذایی و خدمات رفاهی از زائران اربعین حسینی که به زیارت این امامزاده می‌آیند پذیرایی می‌کنند.

«مقاومت اسلامی نُجَباء» گروهی اسلامی ــ جهادی و مرکز آن در عراق است که به اصول اسلامی و ارزش‌های آن باور داشته و معتقد به حاکمیت مطلق اسلام بوده و با هدف دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از حرم‌های اهل‌بیت(ع) و حفاظت از حریم مردم مظلوم عراق و بعدها سوریه تشکیل شده است. نام این گروه از “خطبه حضرت زینب کبری(س) در شام” الهام گرفته شده است: «…ألا فالعجب کل العجب لقتل حزب الله النُجَباء بحزب الشیطان الطلقاء…».

نُجَباء در سال ۲۰۰۴ میلادی گروه مقاومت ساده‌ای بود که سال‌ها قبل با شمار محدودی از نخبگان انقلابی آغاز به کار کرد تا اینکه گسترش یافت و اکنون ده‌ها هزار رزمنده را در مناطق مختلف عراق تحت فرمان قرار داده است. این گروه مقاومت اسلامی در همۀ زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و سیاسی نیز فعالیت دارد. دبیرکل نُجَباء حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» است که پس از مسئولیت‌های متعدد جهادی، تشکیلات نظامی دیگری به نام نُجَباء را با جذب رزمندگان شجاع و دلیر عراقی ــ که سال‌های سال، قبل و بعد از سقوط «صدام حسین» دیکتاتور معدوم، سوابق جهادی فراوانی از خود به نمایش گذاشته بودند ــ تأسیس کرد. نام کامل این تشکّل «حرکة حزب الله النُجَباء» است که در اکثر رسانه‌های انگلیسی زبان دنیا به Hezbollah Al-Nujaba شهرت یافته است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *