مطالبات تابستانه در هفته کتاب پرداخت نشد

نیکنام حسین‌پور مدیرعامل خانه کتاب درگفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا‌، با اشاره به اتمام هفته کتاب از عدم پرداخت مطالبات تابستانه کتاب که پیش از این قرار بود،‌ همزمان با هفته کتاب و قبل از شروع طرح پاییزه پرداخت شود خبر داد.

وی ادامه داد:‌ با وجود اینکه معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و خانه کتاب بدنبال پرداخت مطالبات کتابفروشی‌ها از طرح تابستانه کتاب بودند،‌ این امکان محقق نشد که مطالبات پیش از آغاز پاییزه پرداخت شود.

حسین‌پور اضافه کرد:  با پایان یافتن طرح پاییزه ما بدنبال پرداخت مطالبات تابستانه هستیم،‌ وعده‌‌هایی داده شده است که امیدواریم ظرف هفته آینده مطالبات تابستانه پرداخت شود.این مطالبات حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. با توجه به اقتصاد نشر مطالبه صنف این است که نهایتا یک هفته بعد از اتمام طرح این مطالبات تسویه شود. ما این موضوع را با مسئولان مالی وزارتخانه مطرح کرده‌ایم و تلاش بر این است که در مدت زمان کوتاهی این مطالبات پرداخت شود.

حسین‌پور افزود:‌ البته باید مضیقه‌های مالی دولت و وزارتخانه را نیز در نظر گرفت،‌ اگر بخواهیم این فاصله زمانی زیاد نشود‌، شاید نتوان نسبت به ادامه طرح رد فصل‌های مختلف سال به آسانی تصمیم‌گیری کرد،‌ سعی ما این است که پاییزه را همزمان با هفته کتاب برگزار کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *