علی دهکردی: مسئولین سینمایی توجه داشته باشند، کارهای مهم‌تر از ارائه آمار و ارقام تماشاچی و بلیت هم داریم

علی دهکردی بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت:  به شدت معتقدم که سینما یکی از مهمترین ابزارهای ارتباطی جهان امروز است و ما نمی‌توانیم مدعی تفکر اندیشه یا حتی معرفت باطنی باشیم ولی از ابزار انتقال آن تفکر بهره نگیریم.

وی افزود: سینما به عنوان یکی از ابزارهای مهم ارتباطی جهان است که بدون جنگ، دعوا  تا قلب هر تمدن اجتماع و خانواده ای نفوذ پیدا می‌کند. نمی‌توان مدعی ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌های تفکری مقاومت باشیم ولی از ابزار مناسب ارتباطی آن استفاده نکنیم. این جشنواره حداقل کاری که می‌تواند انجام دهد این است که اگر ما مدعی دارای ارزشی مقاومتی هستیم  این حرف و اندیشه را می توان با ابزار به روز و جهانی خودش  منتقل کنیم.

وی توضیح داد: سینما هنر انفرادی نیست و هنر جمعی است ما نمی توانیم از یک کارگردان و نویسنده به تنهایی انتظار یک اتفاق مهم را داشته باشیم و باید امیدوار باشیم که مجموعه و زنجیره به هم پیوسته سینما به یک فرم جدیدی از انتقال دست پیدا کنند در سیاست‌گذاری و حوزه‌های مدیریتی تا اختصاص بودجه‌های جدی و واقعی و حمایت ارگان‌ها و سازمانها و اکنون ما به فیلمساز و فیلمنامه‌نویس بگوییم واقعی ببینید و  از کلیشه ها پرهیز کنید و ما و همه مدیران نیز از شما حمایت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شعارهایی که ما در شکل‌گیری هر جریانی به دست می آوریم شعارهای خیلی خوبی است ، حتی شعارهایی درباره جشنواره مقاومت  از طرف برگزار کنندگان و اجرا کنندگان ارائه شده حتی اگر به درصدی از این شعارها برسیم موفق بوده‌ایم . فقط فکر این نباشیم که آماری ارائه داده باشیم و این ها ملاک نیست .اتفاق مهم این است که هر سال متولیان جشنواره و این نوع نگاه بگویند که از سال گذشته تا به حال تا چه حد توانستند از فیلمی حمایت کنند و چقدر فیلمساز جوان  پرورش داده ، چقدر در این فیلم ها حضور داشته آمد و تا چه حد در این فیلم ها مشاوره داده شده، پاسخ به این سوالات مهم تر از ارائه آمار و ارقام و تعداد تماشاچی و بلیت است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *