سلیمی مشاور امور قرآنی رییس سازمان اوقاف شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، عباس سلیمی قاری و مدرس قرآن کریم طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه به سمت مشاور امور قرآنی سازمان منصوب شد.

در متن حکم انتصاب سلیمی آمده است؛

جناب آقای عباس سلیمی

با توجه به شناخت اینجانب از مراتب تعهد و سوابق اجرائی جنابعالی در حوزه مدیریت امور فرهنگی و قرآنی و با توجه به‌ضرورت و نیاز به ارتقای جایگاه نشر و ترویج آموزه‌های حیات‌بخش قرآن کریم در جامعه، بدین‌وسیله جنابعالی را به سمت «مشاور امور قرآنی» منصوب می‌نمایم. 

انتظار دارد با بهره‌گیری از تمامی توان و ظرفیت‌های موجود و برقراری ارتباط سازنده با معاونت‌ها و واحدهای درون‌سازمانی و تعامل با اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در عرصه فعالیت‌های قرآنی کشور در انجام این مهم اهتمام ویژه معمول دارید. 

ارائه نظرات کارشناسی و پیشنهادهای اجرائی در انجام مطلوب و ثمربخش امور قرآنی سازمان مورد توقع است. امید است با استعانت از خداوند متعال و در سایه عنایات قرآن و عترت در انجام وظایف محول موفق باشید.

سید مهدی خاموشی
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه

 

به گزارش تسنیم؛ عباس سلیمی متولد ۱۳۳۲ دارای مدرک کارشناس علوم قضایی و کارشناسی ارشد رشته حقوق (علوم جزا و جرم‌شناسی) است.
وی از سنین نوجوانی، توفیق حضور در جلسات قرآنی را به دست آورد. سلیمی درسال ۵۶ به‌عنوان قاری قرآن در محضر آیت‌الله سبحانی در مراسم حج تمتع حضور یافت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۸ به‌عنوان اولین نماینده جامعه قرآنی ایران اسلامی عازم مسابقات بین‌المللی مالزی شد و پس از بازگشت، لوح و جام مسابقات را به عنوان نفر اول در شهر قم به امام خمینی (ره) تقدیم کرد. وی در سال ۶۱ نیز به عنوان اولین داور ایرانی به مسابقات بین‌المللی کشور مالزی اعزام شد و در آن مسابقات قضاوت کرد. تألیف کتب قرآنی نظیر «چهل قصه، چهل پند»، طراحی و اجرای برنامه‌های قرآنی در صدا و سیما، همکاری با بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای قرآنی کشور در زمینه اداره و اجرای مسابقات قرآن کریم، عضویت در هیات امنای سازمان دارالقرآن‌الکریم چکیده‌ای از پیشینه ایشان است. سلیمی هم‌اکنون نیز به‌عنوان معاون فرهنگی و امور زائران حرم حضرت عبدالعظیم‌الحسنی(ع) مشغول خدمت است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *