تفاهم جدید اتحادیه ناشران با شورای شهر و شهرداری‌ مناطق ۶ و ۱۱ تهران

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا‌، به نقل از روابط عمومی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران؛ به‌منظور حمایت از کتاب و کتابفروشی و تسهیل در امور فرهنگی، روز چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ تفاهمنامه‌ای فی‌مابین اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با شورای شهر و شهرداری‌های مناطق ۶ و ۱۱ منعقد شد.

این تفاهمنامه‌ به امضای نژادبهرام (عضو هیئت رئیسه شورای شهر)، حق‌شناس (رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر)،  آبادیان (شهردار منطقة ۱۱)، دهداری‌پور (شهردار منطقه ۶) و محمود آموزگار (رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان) رسید.

اهم مفاد این تفاهمنامه به‌ این شرح است:

به منظور ساماندهی و حمایت از کتاب و کتابفروشی و تسهیل در امور فرهنگی در مناطق ۶ و ۱۱ و همسو با احیای بافت فرهنگی و ایجاد شریان اصلی در جهت ترویج علم و دانش عمومی و ترغیب کسبه گذرهای خیابان‌های انقلاب و کریم‌خان به فعالیت در حوزه فرهنگی، این تصمیمات اخذ گردید:

۱) در راستای جلوگیری از تخلفات جدید ساختمانی توسط ناشران و کتابفروشان، شهرداری تخلفات (احتمالی آینده را در محدوده نقشه مورد نظر) به اتحادیه گزارش خواهد داد و حداکثر تا قبل از بازنگری طرح تفصیلی فرصت داده خواهد شد که رفع خلاف شود و انتظار می‌رود در این امر همکاری لازم صورت گیرد.

۲) استفاده از فضای انباری مسکونی و مازاد پارکینگ به شرط عدم پارتیشن‌ و بدون اجرای بنا به‌عنوان انبار کتاب تا زمان بازنگری طرح تفصیلی بالامانع است.

۳) با توجه به بند ج ماده ۹۲ برنامه پنج‌ساله ششم توسعه که آئین‌نامه اجرایی آن نیز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سایر دستگاه‌ها تدوین و جهت تنظیم موارد مالی به سازمان مدیریت ارجاع شده است. با پیشنهاد اتحادیه ناشران و کتابفروشان، شهرداری‌های مناطق مربوط نسبت به امکان استفاده از اماکن با کاربری مسکونی جهت فروش کتاب به لحاظ موارد پیش‌گفته تا قبل از بازنگری طرح تفصیلی اقدام خواهد شد. (شهرداری‌ها از کافه‌کتاب‌ها در محل کتابفروشی‌ها با رعایت سایر قوانین حمایت می‌کنند).

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *