رونمایی از آلبوم «آذربایجان» رحیم شهریاری

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، کنسرت رحیم شهریاری که همزمانی آن با کریسمس و حضور تعداد زیادی از ارامنه در سالن برنامه باعث شده بودبا تِم کریسمس برگزار شود، با اجرای قطعات جدید آلبوم «آذربایجان» آغاز شد و به مرور با اجرای قطعات فولکلور آذری و آثار پاپ پرطرفدار مثل: «باخ باخ»، «لاله لر» و «علی بالا» شب شاد برج میلاد را ساخت.

 

رحیم شهریاری در ابتدای صحبت های خود گفت: «خوشحالم در شب ژانویه کنسرتم را برگزار می‌کنم. خیلی از طرفدارانمم ارمنی هستند. در این شب با یک کنسرت شاد همراهتان هستیم. چه کسانی اینجا فارسی زبان هستند(به شوخی می‌گوید) خودتون خبر ندارید یک رگ ترکی دارید. امشب بهترین کنسرت ۲۰۱۸ ما رو اومدید. امشب مفتخریم که در حضور شما دوستداران موسیقی آذربایجانی از آلبوم جدیدم رونمایی کنیم. آلبومی که برایش بیش از صد میلیون تومان هزینه شده و تنها دلخوشی ما این است که شما آنرا گوش می کنید و از آن لذت می برید.»

وی با اشاره به حضور بیش از بیست ساله گروه «آراز» در عرصه موسیقی آذربایجانی گفت: «بیش از بیست سال است که در ایران و همه جای دنیا موسیقی آذربایجانی را فریاد زده ام و افتخار می کنم که این موسیقی و مخاطبانش همیشه وفادارترین مخاطبان را درسراسر دنیا داشته است. یک ماه دیگر در «سن خوزه» و کالیفرنیا کنسرت بزرگی را برگزار خواهم کرد و اجرا در تبریز و تمدید کنسرت تهران (۱۵ اسفند در برج میلاد) اجراهای امسال من را تشکیل می دهند.»

شهریاری در بخش دیگری از کنسرتش گفت: «در سال ۱۳۷۲ از دانشگاه تبریز فارغ التحصیل شدم. آن زمان در تبریزآقایی را دیدم که از تهران آمده بود. به او گفتم آکاردئون می‌زنم گفت، چکاره ای. گفتم سربازم. شماره تماسی به من داد و گفت وقتی به تهران آمدی به من زنگ بزن. آن زمان سربازیم را در تهران می‌گذراندم. یک روز بعداز ظهر که از پادگان خارج شدم با او تماس گرفتم و گفت به تالار وحدت بروم. فردای آن روز نمایشگاه کتاب بود و آن شب هم کنسرتی در تالار وحدت برگزار می‌شد. آن مرد بسیار به من کمک کرد. هفده سال در تالار وحدت کارمندی ساده بود اما برای من یک رییس بود. این مرد برای موسیقی آذربایجانی زحمت‌های بسیاری کشید اما پشت پرده ماند و کسی او را ندید.»

این خواننده سپس پشت پیانو نشست و قطعاتی چون «کوچه لر» و «ساری گلین» را اجرا کرد که با همخوانی دوستداران موسیقی همراه بود.

شهریاری در بخش دیگری از این کنسرت گفت: «سالهای زیادی را قبل از ورود رسمی به فضای موسیقی در مراسم های خصوصی به اجرای برنامه می پرداختم و باور کنید آنقدر انرژی داشتم که ۶ الی ۷ ساعت برنامه را یک نفس می خواندم و امروز احساس می کنم که چقدر خوب میشد اگر بتوانیم در سال جدید یک کنسرت ۶ ساعته را در تهران برگزار کنیم. خود من برای یک اجرای اینچنینی به شدت انرژی دارم و همه سعی ام را برای این برنامه خواهم داشتم که روی صحنه برود.»

اجرای ترانه «یاشا آذربایجان» که همه حاضرین در سالن به صورت ایستاده آنرا با رحیم شهریاری همخوانی کردند آخرین بخش کنسرت این خواننده بود.

موسسه «کامیاب بهاران» به تهیه کنندگی علی حق شناس برگزار کنندگان کنسرت رحیم شهریاری بودند. کنسرت رحیم شهریاری برای ۱۵ اسفند سال جاری هم تمدید شده است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *