ثبت‌نام بیش از ۱۷ هزار نفر در سیزدهمین دوره مسابقات مدهامتان

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی دبیرستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: سیزدهمین دوره مسابقات سراسری مدهامتان ویژه اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه مند به فعالیت‌های قرآنی، ترغیب و تشویق مدیران کانون‌ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه‌ای فعال قرآنی و آشنایی بیش از پیش مسئولان و مردم با استعدادها و ظرفیت‌های قرآنی موجود در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از اهداف برگزاری این مسابقات محسوب می‌شود.

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به ابلاغ آیین‌نامه این مسابقات در هفته وحدت به استان‌ها گفت: این مسابقات در رده سنی ۱۶ تا‌ ۳۰ سال در دو بخش خواهران و برادران در دو رشته “قرائت تحقیق” و “حفظ کل” و رده سنی ۷ تا ۱۶ سال در رشته‌های «قرائت ترتیل»، «حفظ جزء ۳۰»، «نقاشی آیات»، «قرائت تقلیدی»، «اذان» و «قرائت نماز» برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه آخرین مهلت ثب‌ نام در این مسابقات تا ۳۰ دی است، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت www.modhammatan.com  نسبت به ثبت نام و همچنین کسب اطلاعات بیشتر از نحوه مسابقات اقدام کنند.

حجت الاسلام ارزانی با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۱۷ هزار نفر در این سامانه گفت: بیشترین شرکت کننده را در بخش‌های “حفظ جزء ۳۰ و نقاشی آیات” داریم. نفرات برتر استانی در هر رشته به مسابقات کشوری مدهامتان که (۲۵ اسفند) در مشهد برگزار می‌شود، اعزام می‌شوند.

وی درباره علت انتخاب مشهد مقدس به عنوان میزبان مرحله کشوری مدهامتان گفت: با توجه به اینکه مشهد، پایتخت جهان اسلام در سال ۲۰۱۷  است، لذا میزبان این جشنواره شهر مشهد معرفی شده است.

دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، با اشاره به اینکه یک هزار و ۵۰۰ خانه نور در کشور فعالیت می کنند، گفت:  اجرای طرح تلاوت نور در مساجد، برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم، اجرای طرح تفسیر کوتاه، برپایی محافل نورانی انس با قرآن کریم، محفل جزء خوانی قرآن کریم، برگزاری مسابقات قرآن، جشنواره قرآنی مدهامتان، اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۲ و برپایی جلسات آموزش قرآن کریم از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد عالی کانون‌های مساجد در حوزه قرآن و عترت است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *