سردار سه‌دهی: "منشور هدایت" و "حقیقت درخشان" کتب در تراز مرجع هستند

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم رونمایی از کتاب منشور هدایت مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره دفاع مقدس و حقیقت درخشان مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب درباره نقش بسیج و سپاه در دوران دفاع مقدس، عصر امروز دوشنبه ۱۷ دی ۹۷ برگزار  شد.

در این مراسم که در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه برگزار شد، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه سردار علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سردار احمد حق طلب رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و بسیج و سپاه و جمعی از فرماندهان، پژوهشگران و راویان دفاع مقدس حضور داشتند. 

در ابتدای مراسم، سردار علی‌محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ضمن گرامیداشت یاد شهدای عملیات کربلای ۴ و ۵، گفت: مرکز اسناد یک مرکز اسنادی و تحقیقاتی در تمام زمینه دفاع مقدس است که از سرمایه اسناد، فرماندهان و راویان برخوردار است.

وی با بیان اینکه این مرکز کمک می کند تا روایت درست مستند تاریخی از جنگ تولید شود، اظهار کرد: مرکز اسناد دفاع مقدس ۳۰۰ عنوان کار تحقیقاتی و ۲۰۰ عنوان تاریخ شفاهی در دست اقدام خود قرار داده است.

رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس عنوان کرد: در عرصه های مختلف  نیز سعی کردیم فعالیت‌ها را توسعه بدیم که یکی از آنها حوزه اجتماعی و معرفی نقش اقشار مردم است.

سردار نائینی گفت: اصلی ترین سرمایه مرکز اسناد دفاع مقدس مجموعه رهنمودهای رهبری در حوزه دفاع مقدس و سخنان عالمانه و دقیق ایشان  است.

وی افزود: مرکز اسناد دفاع مقدس آثار متعددی را برای تالیف پیش بینی کرده یکی از آنها حقیقت درخشان و منشور هدایت است که امروز رونمایی می شود. فرآیند تولید حقیقت درخشان در دوره سه ساله انجام شد و شاهد به ثمر رسیدن آن هستیم و منشور هدایت نیز مجموعه ای از رهنمودهای رهبری برای کسانی است که میخواهند در دفاع مقدس تولیداتی داشته باشند.

سردار سه‌دهی رییس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح نیز در سخنانی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه انقلاب اسلامی معجزه دهه ۵۰ و دفاع مقدس معجزه دهه ۶۰ است، گفت: در هشت سال جنگ تحمیلی روز به روز ظرفیت و تسلیحات دشمن اضافه می‌شد اما پیروزی مطلق متعلق به مردم و انقلاب شد و این همان معجزه است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه قرائت های مختلفی از جنگ وجود دارد و این سوال پیش می‌آید که کدام یک از این قرائت‌ها قابل اعتناست؟ گفت: در پاسخ به همین سوال بود که قرار بر این شد که به سراغ سپاه و ارتش برویم و نقش هر دو را در دفاع مقدس را از منظر رهبری مطرح کنیم زیرا صحبت رهبری فصل الخطاب است.

وی افزود: با این معیار می توان فهمید که کدام روایت معتبر و کدام روایت نا معتبر است.حقیقت درخشان در تراز یک کتاب مرجع است زیرا مشابه آن وجود ندارد و آنچه که صحبت های رهبری در باب سپاه و بسیج بیان شده برای محققین و علاقه مندان اثر بی بدیلی است.

سردار سه‌دهی بیان کرد: خلاء کتاب دوم با عنوان منشور هدایت نیز احساس می شد و این اثر هم در نوع خودش تراز است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *