واکنش علمای اهل‌سنت به شوخی زننده برنامه «چریکه‌ی‌شو»؛ مدیرکل صدا و سیمای کردستان برکنار شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، درپی اهمال و بی‌توجهی در نظارت به پخش شوخی زننده مجریان برنامه زنده «‌چریکه‌ی شو» که دو‌شنبه‌شب در صداوسیمای مرکز کردستان پخش شد، احساسات و عواطف مردم متدین استان جریحه‌دار شد.

علمای برجسته اهل‌سنت استان کردستان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سنندج با انتقاد از رویکرد، ساختارشکنی و عدم نظارت متولیان صدا و سیمای کردستان در پخش شوخی‌ زننده و الفاظ سخیف و خنده وقاحتانه مجریان برنامه «چریکه‌ی‌شو» این اقدام ناشایست را به‌شدت محکوم و خواستار برکناری مدیرکل صدا و سیمای کردستان شدند.

ماموستا رستمی: نباید با سوءاستفاده برخی افراد جایگاه صدا و سیما زیر سؤال ببرد

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با انتقاد از رویکرد پخش شوخی‌های زننده در صدا و سیمای کردستان اظهار داشت: صدا و سیما به‌عنوان یکی از نهادهای تأثیرگذار فرهنگی باید مروج اخلاق اسلامی و حافظ ارزش‌ها و اهداف انقلاب باشد نه اینکه با اشتباه یک فرد دل مردم را ناراحت کنند.

ماموستا فایق رستمی افزود: باید در صدا و سیمای کردستان ادب و اخلاق رعایت شود و اجازه شوخی و سوءاستفاده برخی افراد از این نهاد ارزشی داده نشود.

وی با بیان اینکه قانون نظام جمهوری اسلامی بر مبنای دین، قرآن و قانون خدایی نوشته شده است، گفت: گرچه ما مخالف شادی و خوشحالی مردم نیستیم، اما باید متولیان صدا و سیمای کردستان با چشم بصیرت به شیوه پرداختن به برنامه‌ها نگاه کنند و اجازه ندهند هر کسی به‌نام مجری در برنامه حاضر و جایگاه این نهاد ارزشی را زیر سؤال ببرد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اینکه کُردها همیشه ادب و اخلاق را در رفتار و گفتارشان رعایت کرده‌اند، تصریح کرد: نباید دیگر اجازه تکرار چنین اشتباه جبران‌ناپذیری به هیج کسی داده شود تا بلکه آبرو و حرمت‌ها از بین نرود.

ماموستا خدایی: رئیس رسانه ملی عدم نظارت در صدا و سیمای کردستان را رسیدگی کند

امام جمعه سنندج در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با ابراز تأسف از بی‌توجهی و عدم نظارت به پخش شوخی زننده مجری برنامه «چریکه‌‌ی شو» اظهار داشت: این اتفاق در صدا و سیما کردستان برای عالم اسلامی اقدامی زشت و ناشایست بود و انتظار داریم رسانه ملی این موضوع را رسیدگی کند.

ماموستا عبدالرحمن خدایی افزود: پخش شوخی زننده در برنامه صدا و سیمای کردستان برای استانی همچون کردستان که بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب، استانی فرهنگی و مرکز علم و ادب است، ناشایست و انتظار داریم که دیگر هیچ‌وقت شاهد چنین اتفاقی نباشیم.

وی تاکید کرد: واقعاً این اقدام ناشایست را در صدا و سیمای کردستان محکوم می‌کنیم.

ماموستا راستی: اخراج مجری برنامه «‌چریکه‌ی شو» پاک‌کردن صورت مسئله است؛ مدیرکل صدا و سیمای کردستان برکنار شود

ماموستا محمدامین راستی عالم برجسته اهل‌سنت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، در واکنش به رویکرد و ساختارشکنی صدا و سیمای کردستان در پخش شوخی زننده مجری برنامه زنده «چریکه‌ی شو» که منجر به جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف مردم متدین کردستان شده، اظهار داشت: واقعاً این اتفاق ناخوشایند ناشی از بی‌مدیریتی و مایه شرمساری است و باید مسئله به‌شدت پیگیری و ریشه‌ای برخورد شود.

وی گفت: در آن برنامه علاوه بر آنکه یکی از مجریان برنامه «‌چریکه‌ی شو» آن الفاظ زشت و سخیف را بکار می‌برد، مجری دیگر نیز خوشحال و در نهایت وحاقت به چنین شوخی زننده‌ای می‌خندید!

امام جمعه موقت سنندج با طرح سؤالی مبنی براینکه بی‌اخلاقی در صدا و سیمای مرکز کردستان تا چد حدی؟! تصریح کرد: این افراد اصلاً بویی از اخلاق و انسانیت نبرده‌اند و مشخص نیست که چه کسی مدیریت این برنامه ضداخلاقی را برعهده دارد.

وی یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی این‌همه هزینه و امکانات در اختیار دستگاه‌ها و مردم قرار می‌دهد تا بلکه مردم در رفاه و آسایش باشند و هزاران نفر شهید و جان خود را در طبق اخلاص قرار می‌دهند تا اخلاق و انسانیت را در جامعه اسلامی گسترش دهند اما چنین افرادهایی اخلاق را از بین می برند.

ماموستا راستی افزود: نه تنها این اقدام غیرانسانی و اخلاقی را به‌شدت محکوم می‌کنیم بلکه باید عاملان این سهل‌انگاری مجازات شوند نه اینکه اعلام کنند مجری برنامه «‌چریکه‌ی شو» را اخراج کرده‌ایم چراکه اخراج کردن پاک‌کردن صورت مسئله است.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: مدیری که به زیرمجموعه خود اشراف نداشته باشد، واقعاً لیاقت مدیر بودن را ندارد و باید مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان برکنار شود.

ماموستا خالدی: نظارت به پخش برنامه‌های صدا و سیمای مرکز کردستان بیشتر شود

ماموستا معروف خالدی، امام جمعه موقت سنندج نیز در این‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن احترام برای تمام هنرمندانی که دل مردم را خوشحال می‌کنند، اظهار داشت: از اینکه در برنامه‌ها صدا و سیمای کردستان هنرمندان را ماموستا خطاب می‌کنند، انتقاد داریم، گرچه شاید این افراد در کار خودشان استاد و تخصص داشته باشند، اما عالم دینی که نیستند!

وی با ابراز تأسف از اتفاق اخیری که در صداو سیمای کردستان پخش شد و بازتاب منفی زیادی داشت، گفت: انتظار داریم بستری فراهم شود که مجریان توجیه و درست حرف بزنند چراکه صدا و سیما زبان، چهره و چشم مردم است.

امام جمعه موقت سنندج با انتقاد از عدم نظارت به پخش چنین برنامه‌ها و شوخی‌های زننده تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود که قداست استان فرهنگی کردستان زیر سؤال نرود و شخصیت افرادهایی هم که مرتکب اشتباهی می‌شوند، حفظ شود.

ماموستا خالدی تاکید کرد: انتظار می‌رود کارگاه‌های آموزشی برگزار و نظارت به پخش برنامه‌های صدا و سیمای مرکز کردستان بیشتر شود تا بلکه هیچ‌وقت چنین اشتباهاتی تکرار نشود.

به گزارش تسنیم؛ «چریکه‌‌ی شو» یکی از برنامه‌هایی است که هر شب از ساعت ۲۲ از صداوسیمای مرکز کردستان به‌صورت زنده پخش می‌شود؛ گرچه شیوه پرداختن به اجرای این برنامه مورد نقد دلسوزان نظام قرار گرفته اما بارها مدیرکل صدا و سیمای کردستان از آن به‌عنوان پربینننده‌ترین برنامه نام برده و گوش شنوایی به واقعیت‌ها نداشت؛ حال که این اتفاق ناشایست منجر به جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف مردم این دیار شده تنها خواسته آنان از رئیس رسانه ملی عزل فوری مدیرکل صدا و سیمای کردستان است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *