قیمت کتاب در آستانه نمایشگاه سر به فلک کشید + نمودار

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌  براساس آمارهای موجود در سایت خانه کتاب تعداد عناوین منتشر شده در بهمن ماه سال جاری ۱۱ هزار و ۳۸۴ عنوان کتاب بوده است که در مقایسه با ۱۰ هزار و ۱۵۸ عنوان در دوره زمانی مشابه در سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

از میان کل کتاب‌های منتشر شده در بهمن ماه،‌ این میان ۸ هزار و ۳۳۹ عنوان تألیف و سه هزار و ۴۵ عنوان ترجمه بوده است.

ناشران تهرانی ۹ هزار و ۲۲۲ عنوان و ناشران شهرستانی دو هزار و ۶۲ عنوان کتاب منتشر کرده‌اند. شمار کتابهای اول بهمن ماه ۶ هزار و ۳۴۹ عنوان و شمار کتابهای چاپ مجدد ۵ هزار و ۳۵ عنوان بوده است.

میانگین شمارگان کتابهای منتشرشده در بهمن ماه ۱۳۰۵ نسخه است که در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال گذشته ۶ درصد کاهش داشته است،‌ هم‌چنین میانگین قیمت ۲۵۲ هزار و ۳۸۸ ریال بوده است و در مقایسه با دوره زمانی مشابه ۵۴ درصد افزایش داشته است.

ناشران تهرانی ۸۱ درصد کل کتابها را منتشر کرده‌اند پس از آن قم با ۶ درصد، خراسان رضوی با ۴ درصد، آذربایجان شرقی ۲ درصد و سایر استانها با ۷ درصد در رده های بعدی قرار دارند.

در بخش کودک و نوجوان نیز هزار و۹۴۶ عنوان کتاب منتشر شده است که هزار و ۱۴۲ عنوان تألیف و ۸۰۴ عنوان ترجمه هستند،‌ شمار کتاب‌های چاپ اول ۸۴۲ عنوان و چاپ مجدد هزار و ۱۰۴ عنوان است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *