اولین حضور دختر "مهران غفوریان" و شوخی لو نرفته شفیعی‌جم/ شوخی‌ داریوش ارجمند با جایزه‌های تلویزیون

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، برنامه‌های تلویزیونی این شب‌ها در شبکه‌های اول، دوم، سوم و پنجم شبانگاهی مخاطب را به تماشای خود وادار می‌کند. یک جایی علی ضیاء در فرمول یک میزبان هنرمندان و شخصیت‌ها و چهره‌های مردمی است، ژیلا صادقی در پل فروردین شبکه دو میزبانی می‌کند، احسان علیخانی عصر جدید نوروزی به راه انداخته و در شبکه پنج هیراد حاتمی ویژه برنامه «بهار جان» را جلو می‌برد. شب پرترافیکی از هنرمندان و شخصیت‌ها را تلویزیون پشت سر گذاشت. جایی که رضا شفیعی‌جم در کنار مصطفی درویش کارتن خوابی که الان خودش پاک شده و به بقیه کمک می‌کند، ناصر سادات، کشاورز جوانی که بزرگترین توتستان خاورمیانه را دارد که جزو ۴۰ چهره بود اما به ۱۱ نفر نرسید، سعید اوحدی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، شوخی‌های جالب توجهی را روی آنتن داشت.

شبکه یک:

نوجوان که بودم موکت هتل را به آتش کشیدم و هنوز لو نرفته‌ام!

این بازیگر سینما وتلویزیون  در چهارمین شب از برنامه تحویل سال شبکه یک درباره موهایش گفت:   بدآموزی نداشته باشم، من سرکار هستم، موهایم را این شکلی کرده اند و شبیه پیازهایی شده ام که دو ماه مانده اند و جوانه زده‌اند.

او همچنین از ضیا پرسید: چرا هر دفعه قدت بلندتر می‌شود؟ اینجا همه قدبلند هستند و من پیششان نئاندرتالی هستم!

وی درباره رابطه با پدرش گفت: روابط اجتماعی ام را از پدرم به ارث بردم. او خیلی در این قضیه خوب است و ارتباط خوبی با مردم دارد. گهگاه تلفنی با پدرم گپ می زنم اما به هر حال خیلی چیزها را آدم رعایت می کند و مرزها را حفظ می کند. پدر من هم بازنشسته ارتش است و گرچه مرا به عنوان پسرش دوست دارد اما سربازش هم هستم. شوخی هم که می کنم زیاد راه نمی دهد.

شفیعی جم در پاسخ به اینکه کدام ویژگی پدرتان را دوست ندارید، اظهار کرد: من ۷۰ ساله هم بشوم باز در برخی موارد فکر می کند من یک کودک هستم. بخواهم خرید کنم می گوید نه تو نمی توانی و سرت را کلاه می گذارند. من با ریسک خیلی چیزها را در زندگی به دست آورده ام پدر من آدم خیلی محترمی است اما من از او زرنگ ترم.

بازیگر نقش گل مراد ادامه داد: پدرم گاهی مرا یک آدم کج و کوله می داند که آی کیوام صفر است و به دیگران می سپارد مراقب من باشند که مثلا دست در پریز نکنم!

وی درباره دورانی که ممنوع الکار بوده اما نمایش اجرا می کرده گفت: ما همین آیتم های تلویزیونی را در صحنه اجرا می کردیم. در زرند کرمان به سالنی رفتیم که ۷۰ سال پیش روس ها ساخته بودند و تماشاچی هم نداشتیم. من گفتم می پرم روی صحنه و می گویم سلام. پریدم و صحنه فرو ریخت و افتادم! از رو هم نرفتم و دست و پا شکسته بیرون آمدم. کلاس نقاشی هم داشتم.

شفیعی‌جم که در درآوردن تیپ ها بازیگر موفقی است در پاسخ به درخواست ضیا که آیا می شود دوباره ادای جغد را دربیاوری، تاکید کرد: برای خرید یک بسته تاید هم که می روم به من می گویند جغد می شوی!؟ من هم می گویم نه!

این بازیگر درباره خاطراتش از چهارشنبه سوری گفت: ما قبل از اینکه مواد منفجره وحشتناک بیاید، خیلی مستضعفانه کبریت می آوردیم و توی دارت می انداختیم و صدای مختصری می داد که ما ذوق می کردیم. پسری به نام بهروز در محله مان بود که مواد آتشزا خریده بود و توی دارت ما ریخت که صدای خیلی بلندی داد.

او همچنین ماجرای به آتش کشیدن موکت هتل زمانی که با خانواده اش به سفر رفته بود را تعریف کرد که تا به حال لو نرفته است!

شفیعی‌جم همچنین گفت: نوجوان های امروز باهوش هستند ولی ما بدبخت بودیم و هیچ چیزی نداشتیم.

حضور او در برنامه با اجرای استندآپ کمدی‌هایی هم همراه بود.

 ناصر سادات، کشاورز جوانی که بزرگترین توتستان خاورمیانه را دارد و در طرح انتخاب چهره مردمی جزو ۴۰ نفر شده بود، درباره ۱۱ نفر نهایی اظهار کرد: نرگس کلباسی یکی از الگوهای بزرگ  زندگی من و یک زن واقعی است.

وی افزود: می‌خواهم آنقدر حال مردم را خوب کنم که یک روز در برنامه تان بگویید بدون رقیب تو بهترین هستی. من عاشق رقابت در کار خوب هستم.

این کشاورز با اشاره به گرانی گوشت، یادآور شد: مقوله گوشت بی نهایت خلا دارد که مسئولان به راحتی آب خوردن می توانند آنها را حل کنند اما نمی کنند. راه حل هایی برای رفع مشکل گوشت مثل اصلاح نژاد گوسفندان و چندقلو زایی وجود دارد. ما فقط مدیر خوب نداریم.

سادات تاکید کرد: در بخش قبلی خانم عصمت احمدیان گفتند آقای رییس جمهور بیشتر فشار بیاور، من می گویم خواهش می کنم دیگر فشار نیاور!

وی همچنین در پایان گفت: آقای روحانی من از شما ناراحتم، شما شعار دادید. ما دردی داریم و کشاورزی مان را دست مسئولانی داده ایم که کف کفششان یک بار به پهن برخورد نکرده است!

مصطفی درویش کارتن خواب و معتاد سابق که این روزها پاک و سالم است و به افرادی شبیه گذشته خود کمک می کند، درباره طرح انتخاب چهره مردمی «فرمول یک» اظهار کرد: همین چند سال پیش من چهره منفور شهر و خانواده ام بودم. برای آنها نحس بودم اما حالا جایی هستم که در آن به عنوان چهره برتر مردمی شناخته شدم.

وی افزود: پدری که حاضر نبود مرا ببیند به من زنگ می زند و من هر بار از دیدن شماره اش حس خوبی داشتم. از همه مردم که به من رای دادند و اعتماد کردند تشکر می کنم.

او که جزو ۴۰ چهره برتر بود در پایان گفت: ۷۰۰ کارتن خواب پاک شده اند؛ همچنین ما کارگاه مجسمه سازی و تراشکاری راه انداخته ایم و بچه ها مشغول هستند.

علی ضیا امشب آخرین قسمت از ویژه برنامه تحویل سال خود را در دو بخش روی آنتن می برد و از ساعت ۱۹ تا ۲۰:۳۰ و ۲۳ تا ۲:۱۵ میزبان چهره های بسیاری خواهد بود.

شبکه دو:

آرزوی احسان خواجه‌امیری برای اجرای زنده موسیقی در تلویزیون

احسان خواجه امیری در «پل فروردین» ویژه‌برنامه نوروزی تلویزیون آرزو داشت که همه مردم به راحتی بتوانند در کنسرت های موسیقی حضور پیدا کنند چون مشکلات اقتصادی زیادی وجود دارد.  البته می‌دانم که نشان دادن ساز همچنان مشکل دارد یکی از آرزوهای من در سال جدید این است این مشکل حل بشود و مطمئنا خیلی از هموطنان ما امکان ندارند به کنسرت بیایند و تنها دلیل حضورم به این برنامه همین بوده است. تلویزیون یک بهانه‌ای است که به مردم خدمت کنیم و این خدمتگزاری را بهتر و شایسته‌تر انجام دهیم.

علی اوجی هم در عین ناباوری با همسرش نرگس محمدی در برنامه مواجه شد. اوجی هم به این نکته اشاره کرد که هنرمندان به عشق مردم همواره دوست دارند به قاب تلویزیون بیایند. نرگس محمدی هم با کنایه به مشکلات اقتصادی گفت که در این شرایط بد اقتصادی باید به مردها و پدرها تبریک جانانه‌ای گفت که مردانه جلوی مشکلات اقتصادی ایستاده‌اند.

مهمان بعدی «پل فروردین‌» مجید مظفری و نیکی مظفری بودند؛ مجید مظفری تأکید کرد پیام من به نسل جدید امروز این است که حتماً به والدین‌شان احترام بگذارند که سعادت جز این نیست. در این برنامه آیتم‌هایی هم از سفر بازیگران و هنرمندان به استان‌های کشور پخش می‌شود که در این قسمت مجید واشقانی به آذربایجان شرقی، لیلا اوتادی به روستایی در شیراز رفته بود و گلاره عباسی هم در کنار جزیره هنگام مستندی را روی آنتن برد.

شبکه سه:

رونمایی از دختر مهران غفوریان

احسان علیخانی که سال ۹۷ را با پخش هشت قسمت ابتدایی بزرگترین مسابقه استعدادیابی ایران به پایان برد، همانند سال‌های گذشته اجرای ویژه‌برنامه تحویل سال شبکه سه سیما را برعهده دارد شب گذشته این برنامه در دکور عصر جدید که رنگ و بوی عید و بهار گرفته بود، با حضور مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، مهران غفوریان، یوسف تیموری و جمعی از مردم اقوام مختلف روی آنتن رفت.

در بخش گفتگو با هنرمندان، علیخانی میزبان مرجانه گلچین، هدایت هاشمی و یوسف تیموری شد. گلچین درباره سریال نوروزی زوج یا فرد گفت: این روزها مشغول بازی در سریال «زوج یا فرد» هستیم و تصویربرداری آن تا چهارم فروردین ادامه دارد. خوشحالم در این سریال حضور پیدا کردم؛ چرا که حال و هوای با نشاطی دارد.

هاشمی هم عنوان کرد: «زوج یا فرد» سریال هیجان انگیزی است؛ با مجموعه بازیگرانی کار کردم که تاکنون تجربه همکاری با آنها را نداشتم. البته نکته جالب این سریال برای من این است که همسرم نقش عروس من را در سریال بازی می‌کند!

سپس علیخانی باتوجه به فیزیک یوسف تیموری به شوخی گفت: شبیه آرنولد شدی! ورزش می‌کنی یا مکمل دارویی مصرف می‌کنی؟

این بازیگر عنوان کرد: بعد از جام‌جهانی روسیه که برای تماشای فوتبال رفتم، ترغیب شدم ورزش را ادامه بدهم و هر روز باشگاه می‌روم. ورزش می‌کنم و اصلا مکمل مصرف استفاده نمی‌کنم.

گلچین در پاسخ به سوال علیخانی مبنی بر اینکه شما همیشه محکوم به خنده هستید، بیان کرد: زندگی را هر طور که بگیرید، همان طور می‌شود. من سعی کردم زمانی که مشکل هم داشتم، لبخند برنم.

بازیگران سریال «زوج یا فرد» از عوامل مختلف سریال تشکر کردند و زمانی که نام حسین لطیفی آمد، علیخانی گفت: حسین لطیفی مهران رجبی دو شده است! اجرا، سریال، هفت، سینما؛ اما اعتقاد دارم حسین مهره مار دارد. حتی اگر اننقاد هم داشته باشد، طوری آن را کادو می‌کند که اصلاً ناراحت نمی‌شوی.

در بخشی از برنامه گلچین از تولد ۵۰ سالگی خود صحبت کرد و گفت: اصلا متوجه نشدم که این ۵۰ سال چگونه گذشت!

هاشمی هم ادامه داد: من هم امسال تولد۴۴ سالگی ام را جشن گرفتم. به نظرم در چهارسال گذشنه و حضور در چهل سالگی اوج عقل، تدبیر و قوای جسمانی متفاوتی را تجربه کردم. گذر زمان را متوجه نشدم و پرانرژی کار‌های خوبی را انجام دادم.

در بخش دیگری از ویژه برنامه تحویل سال، مهران غفوریان به همراه دختر خود حضور پیدا کرد. غفوریان از زندگی متفاوت خود بعد از به دنیا آمدن دخترش صحبت کرد. او در این باره گفت: خدایی بچه آرومی است و به شوخی می‌گفت که این موقع شب نوزاد کار به حساب می‌آید.

در بخش پایانی، علیخانی میزبان زوج جوانی بود که در ماه عسل ۹۵ حضور پیدا کرده بودند. پدر عروس به خاطر اینکه داماد نابینا بود، اجازه نمی‌داد با دخترش ازدواج کند، اما آنها بعد از گذشت دوسال به تازگی با هم ازدواج کردند و به برنامه عصر جدید آمدند.

شبکه پنج

کنایه طنز داریوش ارجمند به ستاره‌های تلویزیونی

«بهارجان» هم با صدای محسن چاووشی روی آنتن رفت و سه مهمان داشت از یک خانواده؛ داریوش ارجمند، امیریل ارجمند و همسرش یاسمینا باهر که سلام و احوالپرسی‌شان با یک شوخی کنایه‌آمیز داریوش ارجمند به ستاره‌های تلویزیونی آغاز شد. او گفت چقدر خوب است که یک شماره را پیامک کنیم و ۵ میلیون تومان جایزه بگیریم. من فکر می‌کردم سریعاً گوشی‌ام را بردارم و این شماره را پیامک کنم. او همچنین به این نکته اشاره کرد که یاسمینا باهر عروسم یک شاگرد بی‌نظیری در آموزشگاه بازیگری من بود که هرچه فیلم‌هایش را می‌بینم استعدادهای جدیدی از او برایم روشن می‌شود. این برنامه از ساعت۲۲ روی آنتن رفت و هیراد حاتمی به عنوان مجری حضور داشت.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *