عروسک‌های اربعینی وُداد در دست کودکان سیل‌زده+تصاویر

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بعد از دستور سردار قاسم سلیمانی مبنی بر استفاده از ظرفیت‌ موکب‌های اربعین برای کمک به مردم مناطق سیل زده کشور، گروه فرهنگی و جهادی «عهد»، که سازنده عروسک‌های ؤُداد برای کودکان اربعینی هستند، تصمیم گرفتند این عروسک‌ها را برای کودکان مناطق سیل زده کشور نیز تهیه کنند.

طبق فراخوان این گروه فرهنگی، تمام کسانی که دوست داشتند به کودکان مناطق سیل‌زده عروسک وداد را هدیه کنند، با خرید تعداد دلخواه عروسک‌ها، به دست اعضای گروه جهادی آن‌ها را به دست کودکان سیل زده رساندند. قیمت هر عروسک ۲۰ هزار تومان برای هدیه کنندگان تمام شده است. ضمنا سود فروش حاصل از عروسک‌ها برای ساخت عروسک‌های اربعینی در پیاده روی اربعین آینده مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این طریق مشارکت کنندگان در این کار خیر در هر دو حماسه جهادی سهیم هستند.

حدود ۱۰۰۰ عروسک برای کودکان سیل زده توسط خیرین خریداری شده و به دست اعضای گروه جهادی عهد به دست بچه‌های سیل زده استان لرستان رسید. خرید، تهیه و توزیع عروسک‌ها ادامه خواهد داشت و در مرحله بعد این عروسک‌ها در میان بچه‌ةای استان خوزستان توزیع خواهد شد.

تصاویری از توزیع عروسک وداد میان بچه‌های سیل زده در ادامه قابل مشاهده است:

گروه فرهنگی و جهادی «عهد» طی یک حرکت خودجوش فرهنگی طرح ساخت و توزیع عروسک‌های وُداد(arbaeenkids1436@) را برای هدیه به کودکانی که در پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند را کلید زد. کلمه عربی «وُداد» به‌معنی دوستی و از اسامی شخصیت‌های کتاب درسی بچه‌های عراقی انتخاب شده است. این عروسک‌ در اربعین سال ۹۷ برای پنجمین سال پیاپی میان کودکان خادم و زائر عراقی، اروپایی، ایرانی و… در مسیر پیاده‌روی اربعین توزیع شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *