آیت‌الله میردامادی در گفتگو با تسنیم: دهه کرامت از افتخارات جمهوری اسلامی است

آیت‌‌الله سید باقر میردامادی استاد اخلاق و شاگرد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت گفت: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که مردم نسبت به ایام ولادت‌ها و شهادت‌های حضرات معصومین (ع) توجه و دقت ویژه‌ای دارند که یکی از این موقعیت‌های زمانی بسیار پر خیر و برکت، ایام دهه کرامت است.

وی یادآور شد: در گذشته‌ها آنطور که ما به ذهن داریم اصلاً چنین دهه‌ها و برنامه‌هایی درباره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نبود، اما امروز شاهد هستیم که در هر مناسبتی برنامه‌های مختلفی در سطح کشور به نام اهل بیت (ع) برگزار می‌شود که این بسیار قابل توجه است. اینها همگی به برکت انقلاب اسلامی ایران است.

آیت‌الله میردامادی خاطرنشان کرد: دهه کرامت یعنی دهه بزرگداشت دو بزرگوار؛ حضرت امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س). نخستین روز از ماه ذی‌القعده روز ولادت حضرت معصومه (س) و ۱۰ روز بعد از آن نیز روز ولادت باسعادت حضرت امام رضا (ع) است که در این ایام شاهد برپایی مراسمات و محافل جشن و ذکر اهل بیت (ع) در جای جای کشور هستیم.

وی بر این باور است که قرار گرفتن قبر مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در ایران یکی افتخارات بزرگ ایرانیان است و در کنار مضجع نورانی آن حضرت، عالمان بزرگی رشد یافتند و منشأ خیرات و برکات بسیاری شدند. یکی از القاب این بانوی بزرگوار “کریمه اهل بیت (ع)” است، کسی که بسیار با سخاوت، با شهامت، با شجاعت و بزرگوار بود.

این استاد اخلاق افزود: امام رضا (ع) امام الرئوف است، به خاطر دارم که یکی می‌گفت بعضی از مردم معتقدند امام رضا (ع) در ایران اسلامی مهمان ماست اما من می‌گویم ملت ایران مهمان حضرت امام رضا (ع) هستند.

آیت‌الله میردامادی با اشاره به جایگاه مساجد و برنامه‌های مسجدی ایام دهه کرامت گفت: در این ایام برنامه‌های متنوعی در مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود که مردم با حضور در این اماکن مقدس فرصت استفاده از این برنامه‌های مذهبی را پیدا می‌کنند. بنده حدود بیست سال است که در مسجد آن هم در این ایام برای حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) منبر می‌روم و به این کار افتخار می‌کنم.

وی به اشاره به یکی از کرامات حضرت معصومه (س) گفت: مدت‌ها بود دچار بیماری شدیدی شده بودم، طوری که بسیاری از پزشکان از معالجه‌ام دست کشیدند و مرا جواب کردند، به قم رفتم و متوسل به حضرت فاطمه معصومه (س) شدم، با حضرت به راز و نیاز پرداختم، حال و هوای عجیبی بود و از خداوند خواستم تا به واسطه حضرت معصومه (س) چند سال دیگری به من عمر دهد تا بتوانم برخی کارهای عقب افتاده و نا تمام خود را پایان دهم.

این استاد اخلاق افزود: وقتی از حرم بازگشتم، پزشکی به من معرفی شد، به آنجا رفتم، آن پزشک گفت جای هیچگونه نگرانی نیست، با یک معاینه ساده گفت که شما نیاز به عمل جراحی دارید. تا امروز حدود سه سال است که از آن ماجرا می‌گذرد و آن بیماری نیز به لطف حضرت معصومه (س) برطرف شده است.

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *