تئاتر شهر و تماشاخانه‌های خصوصی که تابلوی راهنمای شهری ندارند

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، برای آنان‌که در اطراف تئاتر شهر گشت می‌زنند و میهمان سالن‌های تئاتر می‌شوند تا یک ماه پیش یافتن تماشاخانه‌ها را مشکل و سخت می‌یافت. نبود تابلوهای راهنما و حتی تابلوهای معمولی که بر سر هر واحد صنفی نصب می‌شود، کار به پرس‌وجوهای خیابانی می‌کشید. هرچند حتی تئاتر شهر، بنای ثبت شده در میراث فرهنگی کشور هم چیزی به نام تابلوی راهنما ندارد.

در نشستی که خبرنگاران حوزه تئاتر با رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران داشتند، از این عضو شورای شهر خواسته می‌شود در پهنه رودکی تابلوهای راهنمایی به تماشاخانه‌های خصوصی اختصاص دهند. این در حالی است که امکانی چون مدارس غیرانتفاعی و رستوران‌ها در شهر تهران صاحب تابلوهای نارنجی‌رنگ راهنما هستند. حق‌شناس با قول مساعد پیگیری این مهم جلسه را ترک کرد. حال تابلوهای راهنما در خیابان‌های نوفل‌لوشاتو، حافظ و فلسطین اشاره به تماشاخانه‌های خصوصی دارند.

داود نامور، عضو هیأت مدیره انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران هم با اشاره به عملی شدن پیگیری‌های فراوان،‌ از شهرداری منطقه ۱۱ برای این اقدام فرهنگی و هنری قدردانی کرده است تا مشخص شود این مهم به همت شهردار منطقه ۱۱ بوده است.

مدیر عمارت فرهنگی و هنری نوفل‌لوشاتو گفته است شهرداری‌ها از متولیان اصلی فرهنگ و هنر شهر و به ویژه تئاتر هستند و در عملیات اجرایی طرح پهنه رودکی تماشاخانه‌های خصوصی به رسمیت شناخته شده‌اند.

با این حال هنوز برای تئاتر شهر المان شهری شناسانده‌ای وجود ندارد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *