اخبار کوتاه سینمای ایران و جهان | فیلم سینمایی دیگری درباره "ریگی" ساخته می‌شود

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، اخبار کوتاه سینمای ایران و جهان را در ادامه می‌‌خوانیم.

معیریان: سلیقه حرف اول را در شورای صدور پروانه می‌زند

رسانه‌ای نوشته که فیلم «آپاچی» آرش معیریان این روزها در کش و قوس دریافت پروانه است و گویا وزارت ارشاد به همین دلیل از صدور پروانه خودداری می‌کند. 

معیریان گفته است که روند صدور مجوزها به نحوی است که گویا وزارت ارشاد هیچگونه استقلالی ندارد و با هر صدای مخالفی در تصمیماتش تجدید نظر می‌کند. در حالی که بخش دولتی هیچگونه کمکی برای تولید فیلم نمی‌کند، انتظار می‌رود از بخش خصوصی که سرمایه‌گذاری زیادی را در حوزه سینما می‌کند، حمایت لازم صورت بگیرد.
کارگردان فیلم «کما» ادامه داد: در شورای صدور پروانه ساخت، سلیقه شخصی حرف اول را می‌زند در حالی که باید دستورالعمل‌ها و استانداردها مورد توجه قرار بگیرند تا فیلم‌ها بی‌دلیل از چرخه تولید خارج نشوند.

 «آن» در قسمت سوم نیز حاضر خواهد شد

بیل اسکارشگراد بازیگر نقش دلقک ترسناک در این فیلم، اعلام کرد که قسمت سوم آن نیز احتمالاً ساخته خواهد شد.

قسمت دوم فیلم «آن» که از روی رمان استیفن کینگ اقتباس شده است، بر اساس همین کتاب به همه قضایای این داستان پایان می‌دهد، اما بازیگر نقش پنی وایز از ساخت قسمت سوم صحبت می‌کند؛ او با تایید اینکه ایده‌هایی برای قسمت سوم وجود دارد، گفت: من و اندی ماشیاتی درباره اینکه قسمت سوم فیلم چگونه باشد، صحبت کردیم؛ ایده‌های جدید ما با گذشته کاملاً متفاوت خواهند بود؛ دو فیلم قبلی از روی کتاب ساخته شدند و قسمت دوم خاتمه داستان بود؛ پس ایده‌های ما نیز برای ساخت قسمت سوم این فیلم، کاملاً جدید و خارج از کتاب است.

 

ساعد سهیلی در «روز صفر»

ساعد سهیلی و تینو صالحی جدیدترین بازیگرانی هستند که به «روز صفر» سعید ملکان پیوسته‌اند؛ پیش از این حضور امیرجدیدی در فیلم ملکان رسانه‌ای شده بود؛ همچنین تینو صالحی هم به جمع بازیگران این فیلم اضافه شد.

فیلم سینمایی «روز صفر» اولین تجربه کارگردانی سعید ملکان است و فیلمنامه آن به قلم او و بهرام توکلی است، طبق اخبار غیررسمی داستان این فیلم‌ درباره ریگی است.

 

ارباب حلقه‌ها در نیوزیلند ادامه خواهد داشت

چند ماه قبل اخباری مطرح شده بود که آمازون در حال رایزنی برای فیلمبرداری در نیوزیلند است. ساخت این فیلم‌های سینمایی در این کشور باعث سرمایه‌گذاری‌ بالا در نیوزیلند شده و میزان گردشگری در این کشور را به شدت افزایش داده است.

به گفته آمازون، مراحل پیش ساخت این سریال در حال حاضر آغاز شده است. جی دی پین و پاتریک مک کای، به عنوان تهیه کنندگان اجرایی و شو رانر در این سریال فعالیت خواهند کرد. جی اِی بایونا کارگردان «دنیای ژوراسیک:سقوط پادشاهی» نیز قرار است دو قسمت ابتدایی از فصل اول این سریال را کارگردانی کند.

سازندگان این سریال در مورد انتخاب نیوزیلند برای فیلمبرداری گفتند: ما به دنیال مکانی بودیم که بتوانیم زیبایی‌های دوران کهن در عصر دوم میانه زمین را به تصویر بکشیم. می‌دانستیم که باید به دنبال یک مکان جادویی، با سواحل بکر، جنگل‌ها و کوه‌ها باشیم، به همین خاطر نیوزیلند را برای این سریال انتخاب کردیم.

سریال «ارباب حلقه‌ها» داستان‌هایی جدید از دنیای خلق شده توسط تالکین و کتاب «یاران حلقه» او را روایت می‌کند؛ فصل اول این سریال ۲۰ قسمتی خواهد بود؛ درباره این سریال اطلاعات کامل‌تری را در روزهای آتی خواهیم خواند.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *